Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doğsa, güneş, yazar

Güneş Doğsa Ne Yazar

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Güneş Doğsa Ne Yazar

Güneş Doğsa Ne Yazar Yazısı - Güneş Doğsa Ne Yazar İclal Aydın - İclal Aydın Yazıları

Benim yazım size ulaşana kadar hayli zaman geçmiş olacak

Bazen uzaklaşmak iyidir

İki adım geriye çekilmek ya da durmak Koşanlar bir koşsun bakayım, iki soluklanayım,

nasılsa yetişirim diyerek yalnız kalmak iyidir

Bir durdum bu ara Dolayısıyla tüm olup bitenleri geriden takip ediyorum Hoş; durmasam, kalabalığın ortasında hatta bazen olayların ta içinde yer alsam bile gerçeği, olup biteni tüm çıplaklığı görebilmem imkâ nsız oluyor bazen

Pek çoğumuzun başına geldiği gibi

Pek çoğunuzun zaman zaman yaşadığı gibi

Ama bazen bazı ağıtları erken yakıyoruz

“Ne oldu şimdi” diyorlar Çünkü biliyoruz

Çünkü biliyorum Ben mesela daha o ilk hamlede görüyorum bir sonrakinde neler olacak Ama korkunun ecele faydası var mı? Yok!

Korktuğumuz başa geliyor mu? Geliyor

Adaletin bile zaman aşımı varmış bakın

“Senin yürek aşımından haberin var mı” diye sormuştum geçen hafta

Varmış Gidişatı görüyor muyduk? Görüyorduk

Ya düşerse diyorduk Sivas katliamı davası zaman aşımından düştü Göz göre göre düştü

Benim yazım size ulaşana kadar Nedim Şener kızını bir kez daha okula götürmüş olacak Baba kızın o el ele fotoğrafını gördüğümde boğazımda takılı kalmış kılçık gibi duran bir acı çıktı dışarı

Tek kişilik oyunum

Emanetçi’de anlattığım bir

dönemdir seksenli yıllar

Yaşamımda büyük bir izi olan yıllar

Benim babamın avcılık hikâyeleri yoktu Benim babamın ve babamın arkadaşlarının hapishane ve gözaltı hikâyeleri vardı

Biz babalarını bekleyen çocuklar bu bekleme işinden arkadaştık Parmak hesabıyla “seninki şu kadar mı kaldı, benim babamın gelmesine bu kadar var” diye beklerdik O yıllar anne ve babaların götürüldüğü ve bir kısmının dönmediği yıllardı

Karnelerimizi alır, boy atar ve onların döneceği günü beklerdik Babamın beni okula götürebildiği günler bu yüzden pek azdır ve

Nedim Şener’le

kızının fotoğrafı çok yürekten çarptı beni

Özgürlüğün, barışın, sıradan küçük mutluluğun fotoğrafıdır bu işte

Yürek aşımına biraz olsun iyi gelen

Teselli mi

demeliyiz adına?

Benim yazım size ulaşana dek belki hava bahara dönecek ama

Bugün sabah uyandığımda gözümü açmadan “güneş olmasa” dışarıda diye düşündüm

Bazen güneş fena yakıyor insanın canını

Gözlerimi açtım

Güneş yoktu

“İyi” dedim kendi kendime

“Güneş bugün ne yapacağını biliyor

Çocuklar babalarının geleceği günü beklerler Çocuklar mutlu sona inanır Çocuklar babalarının haklı olduğuna, adaletin bir gün mutlaka yerini bulacağına inanır Nedim Şener’in kızı pembe montunu giyimiş, babasının elini tutmuş, sabırla beklediği o kara günlerin sonunda mutlu mutlu okula giderken O minicik mutluluğa tebessüm eden kalbim güneşi istemez bugün

Bir başka babanın kızı beklediği adaleti kaybetmişken

Yani Metin Altıok’un kızı Yani Zeynep Altıok

Ya da bir başka babanın

oğlu

Nesimi Çimen’in evladı

Mazlum Çimen

Onların elini adalet tutmayacaksa kim tutacak?

Güneş doğsa ne yazar

bugün

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com