Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
havalar, mahvedemezse

Seni Bu Havalar Mahvedemezse

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seni Bu Havalar Mahvedemezse

Seni Bu Havalar Mahvedemezse Yazısı - Seni Bu Havalar Mahvedemezse Tuna Kiremitçi - Tuna Kiremitçi Yazıları

Gün olur, güzel havalar bile mahvedemez insanı

Mesela pazartesidir, hayatın yükü omuzlarına cebren ve hile ile çökmüştür yine

Hafta sonundan kalma hayal kırıklıkları kalbine batmaktadır, cam parçaları misali

Girilecek toplantılar, son ödeme günleri, raporlar, çözümsüzlükler vardır

Herkes kendi derdine düşmüştür etrafta Halinden anlayacak kimse yok gibidir

“Beni bu güzel havalar mahvetti, böyle günde âşık oldum” diyen Orhan Veli sanki Çince konuşmaktadır

O zaman kapat gözlerini Baharla erimiş kar sularıyla sürüklenen bir dal parçası olduğunu düşün

“Ben olmuşum dal parçası!” deme

Meşgulsün, biliyorum Sadece birkaç saniye

Düşün ki senden bağımsız bir kozmik akışta, dış kapının mandalısın Gezegen uğultuyla dönüyor

Sen olsan da olmasan da, dışarıda şu bahar var

Tek yapman gereken, azıcık mahvetmesine izin vermek

Bütün tersanelerine girsin, ordularını dağıtsın, kalelerini zapt etsin

Çünkü savaşarak geçirdiğin şu hayatta bir şeyin olsun seni mahvetmesi şart

Bir şeyin zırhını delip kalbine ulaşması lazım Yara izlerinden ve geçmiş kışlardan yapılmış zırhını

Bir sesin seni çağırması, bir görüntünün gözünü alması, bir kokunun burun direğini sızlatması

Yoksa Allah korusun, hiçbir şeyin mahvedemediği bir yenilmez savaşçıya dönüşeceksin

Zırhın daha da kalınlaşacak, kılıcın daha da keskinleşecek, mızrağın daha da sivrilecek

Biliyorum Uzun ve zorlu bir kış geçirdin

Kar demeden, tipi demeden her gün savaştın, kendin ve yakınların için

Onları kar canavarlarından korudun, ejderhaları evinden uzak tuttun, buz kesmiş ellerinle yiyecek taşıdın

Mahvolmaktan çok korktun Kim bilir ne çok ayazda kaldı kalbin

Ama bari şimdi as zırhını duvara ve yenilmez olmaya ara ver Bırak, hiç olmazsa şu bahar seni yensin

Çıkar bak çocukluk resmine: Bakalım güzel havaların bile yenemediği bir savaşçıya benzetecek misin

İzin vermezsen, sana dokunamadan geçip gidecek bahar Farkına bile varamadan

Sondan kaçıncı bahar olduğunu bilemeyeceksin

Sana demiyorum ki Orhan Veli gibi istifa et evkaftaki memuriyetinden Tütüne alış Eve ekmekle tuz götürmeyi unut Son anda uyaracak birileri çıkar nasılsa

Ama bırak biraz mahvetsin seni bu havalar Sen bunu çoktan hak ettin

tatlı Sözlük

Sevişmek: Geçmişten ve gelecekten soyunabilmek

Tuna Kiremitçi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com