Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sabret, sonuna

Sonuna Kadar Sabret

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sonuna Kadar Sabret

kuşkuculuk ve sabır - aldatma sadakatsizlik düşünceleri - kişiliğe paranoyanın etkileri

Ne talihsiz başı varmış

Annesinin zamanında yaşadıklarını kendisi şimdi yaşayınca, o yaşananların bir anlam kazanması ne tuhaf

Sen bunca sene kahır çek

Her şeyin iyiye gideceğini bekle

İki tane çocuk peydahla, yuvan için onların kahrını çek

Yirmi küsur yıl hayal ettiğin/hak ettiğin yaşamdan uzak, sıradan-dertli-çileli ve başkasına tabi sabırla yaşa!

ÖDÜLE bak!

Çevrede nede çok genç var

Eşi tüm gençlere yavrum, derken gerçek anlamında söylemediğini bir tek kendisimi görüyor?

Hakkı değimli? Bu ne adaletsizlik!

Yıllarca fedakârlıklar yap, hayalindeki muhteşem yaşam yerine(nasıl olacaksa, oda belli değil ve hiç şartları hazır olmamış) bu köhne evliliğe razı ol, yüz hatların çizgilensin-vücudun deforme olsun ve eşinin çevresi genç kızlarla kaynasın

Güvende neymiş? Zamanında eşi kendisine güvenip özgürce hayalindeki evliliği yaşamasına izin verdimi?

Şöyle bakınca eşi hala toy delikanlı gibi

Kendi gözlerinin gördüğü genç/toy erkeği çevrede bulunan genç kızlar görmez mi?

Neden civardaki genç erkeklerin gözlerinde kendisi ile ilgili kadınsı beğeni yerine huşu yu andıran bir saygı görüyor?

Nedir o mesai arkadaşı genç kızlara talimat verirken/onları yönlendirirken yavrum/kızım lı cümleler

İnansın mı onlara ağabeylik/büyüklük tasladığına?

İnansın mı eşinin gizli bir amacının olmadığına, sözcükleri gizli anlamda, mesaj verme anlamında kullanmadığına?

Of…Of…

Deli edecek eşi … Deli!

Takip etmeli

Telefonunu sıkıca denetlemeli

Ceplerine çaktırmadan bakmalı

Gittiği/geldiği yerlerle ilgili;

Telefon görüşmeleri/mesajlarla ilgili;

Ceplerindeki paranın miktarındaki azalma/artmayla ilgili KUŞKUCU olmak gerek…

Kuşkucu!

Sık sık laf dokundurmalı! Hatta bazen konuların karambolünde çaktırmadan sorgulamalı

Arsızlık eder-inkâr ederse inanmamalı

Ne yaman ikna edicidir o Ne yaman Kanmamalı!

Hakkı değimli? Neden tahammül edemiyor? Neden birazcık izah etme zahmetine katlanamıyor? Neden azıcık kuşkusunu gidermek için sorgulanmaya katlanamıyor?

Var demek ki… Var bir hinlik

Nedir o ?

Ben sosyal bir insanım

Ben dışarıda her türden insanla birlikte mesai vererek para kazanıyorum

Geçimimizin temini için işimi elimde tutmalıyım

Ben insanlara ne kadar sevgi dolu ve şefkatli yaklaşırsam o kadar saygın olurum O kadar yöneticiliğimde sorun çıkmaz zırvası

Çocuk mu kandırıyor?

Kendimi öldürmeyi çok düşündüm!

Kendimi öldürerek onu ödüllendirmek mi? Asla

Onu öldürmek en iyisi!

Ne kadar pervasız yaşıyor evde?

Ben nasıl öldüreceğimi bulmaya çalışıyorum, uykusunda seyredip tüm kinimi üzerine kusmamak için kendimi zor zapt ediyorum, o banamasın demiyor Mışıl mışıl uyuyor…

Hatta başkalarına kalmasın diye çabalarken bende başkalarının eline kalmamalıyım

Ne anadan, ne babadan nede çocuklardan hayır yok Kaldı ki başka insanlar…

Hele ki başka erkekler…

Yok yok bende başkalarına kalmamalıyım

Ne kadar mantıklı açıklıyor…

Ne kadar iyi ifade ediyor…

Beni çok sevdiğini, yoksa kahrımın çekilmeyeceğini nasıl içtenlikle anlatıyor

Her sorgulamamda inanansım geliyor!

Yağma yok!

Onun kurnazlığı, onun ağzının iyi laf yapması sökmez

İnanmayacağım işte… İnanmayacağım

Akrabalarında KISKANÇLIK ve kuşkuculuk gibi özellikler sık görülen;

Nörolojik hastalıklar,(Alzehemer hastalığı, epilepsi hastalığı gibi) Metabolik hatalıklar, Vitamin yetmezliği, Alkol ve madde(kokain-amfetamin)kullanımı, Beyin lezyonları ve enfeksiyonları, Zehirlenmeler yaşayan;

Aşırı DUYGUSAL kişilik yapısı sahibi, DÜŞÜK benlik algısına sahip, ilişkilerde GÜVEN kaybına uğramış(Genellikle ANNESİ aşırı denetleyicidir-Babası sadist yapıdadır ve İLİŞKİLERDE soğuktur) ve Sosyal izolasyon tabi tutulmuş kişilerde paranoya denen illet garipsenmez;

Rahatsızlık; Gerçek olmayan ancak yaşamda rastlanması MÜMKÜN olan sanrılarla düşünce yapısında sebep/sonuç ilişkisi kurdurur

Uzun seyirli bu rahatsızlığa duçar kişiler; Diğer insanların inandıklarını önemsemeden; Düşüncesinin hatalı olduğuna dair kesin kanıtlar olmasına rağmen düşüncesini değiştirmez ve dış gerçeklerden(kendisine göre) doğru anlamlar çıkartamaya devam ederek bu yolda yanlış inançlar geliştirir

GERÇEĞİ TEST ETMESİNDE BOZUKLUK OLUŞUR!!!

Aile üyeleriyle yaşadığı çatışma stres yaratmaya ve sonrasında kuşku ile merak duygusu artmaya ve dikkatini stresin kaynağına çevirmeye başlar Kavgacı tutum sergiler, Şüpheci ve DÜŞMANCA tavırlar takınır

Karşısındakini ikna etme çabasına girer, yoğun korku ve öfke yaşar

Hezeyanlarının kabul edilmesi veya reddedilerek tartışılması öfkesini artırır, savunucu tutumunu artırır Duygusal tepkileri hezeyanı ile uyumludur İntihar etme/öldürme düşünceleri ve şiddet eğilimi artar(İntihar riski şizofreniden iki kat fazladır)İç görüsü(FARKINDALIĞI)yoktur

PARANOYA; Bireyi yaşamından bezdirdiği gibi, çevresinde/yakınında buluna kendisi ile irtibatlı herkesi de bizar eder

Düşmanlık görme(en sık görülen)=İzlendiğini, kendisine komplo kurulduğunu, dinlendiğini, zehirlendiğini, taciz edildiğini söyler Küçük olayları ABARTARAK anlama vardırır Öfke yoğundur, şiddete eğilimi olabilir Haklarına kavuşmak için adli mercilere bitip tükenmek bilmeyen ısrarlı başvurular yapar

Büyüklük taslar=Büyük yetenekleri, ilginç keşifleri olduğunu iddia eder, Medya ve ilgili kurumlara sık sık müracaat eder MEHDİ, EVLİYA, PEYGAMBER olduğunu söyler

Patolojik kıskançlık=Aldatma, sadakatsizlik düşünceleri vardır Boşanma veya öldürme eylemi görülebilir=üstünü arama-cep telefonu veya faturaları kontrol etme, takip etme davranışları sergileye bilir=

Aşık olma= Kendisinden çok üst düzeydeki birisi tarafından sevildiğini iddia eder, bu kişiyi taciz eder, telefon açar, izler Bu kişinin konuşma ve davranışlarından AŞK mesajı aldığını söyler

Bedensel =AIDS, kanser olduğuna inanır ve yapılan muayene/tahlil sonuçlarına inanmaz

Yanınızda/yakınınızda bu hastalığın pençesinde olan varsa!!!

Aman diyeyim size ferasetinizle, hoş görünüzle, sabrınız ve becerinizle tedavi edeceğinizi, eskiye dönmesini ağlayacağınızı düşünmeyin

Kuşkuculuğu ve sabır sınaması öyle boyutlara varabilir ki !!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com