Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cümlesinin, mucizesi, seviyorum

Seni Seviyorum Cümlesinin Mucizesi?

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seni Seviyorum Cümlesinin Mucizesi?

Seni seviyorum cümlesinin mucizesi?

Dünyanın en gizemli ve sihirli sözünü okumuş bulunuyorsunuz Etkisi öyle büyük ki… Büyük aşkların, büyük sevgilerin ilahi olsun ya da beşeri fark etmez Kaynağında hep sevgi yatıyor

Evet, dünyanın en harika cümlesi?
Bu cümle bazen ağzımızdan kendiliğinden dökülürken, taşarken bazen de ağzımızdan çıkmaması için, o sihirli cümleyi söylememek için bir o kadar çaba sarf ederiz
Eğer birine “seni seviyorum” diyeceksen hemen git söyle Yarın, 1 saat, hatta 1 dakika sonrası geç olabilir Ölümün bizi ne zaman ve nerde yakalayacağını kimse bilemez Eşine, oğluna, kızına, sevgiline yani her kimse? Kime olursa olsun, bu cümleyi ağzımızdan eksik etmeseydik acaba bugün buhranda olan insanlar, eşler, çatışma yaşayan gençler, öfke dolu insanlar, sevgiye ve ilgiye aç çocuklar olur muydu?
Hemen aklıma SFreud’un bir sözü geldi Diyor ki ?Bir insanın ruh dünyasının yerinde olması için iki şey gereklidir BİRİNCİSİ SEVMEK, İKİNCİSİ İSE ÇALIŞMAKTIR DER
Evet, Sevgi yoksa işinde, mesleğinde, evliliğinde, arkadaşlığında, dostluğunda, dininde dünyanda, dilinde, ebeveynliğinde, insanlığında, kimyanda, fiziğinde, biyolojinde, psikolojinde vs hiçbir şeyden zevk alamazsın ve hiçbir işte başarılı olamazsın?
Bir annenin karnında taşıdığı bebek için dokuz ay boyunca katlandığı sıkıntılar, bir penguenin eksi 55 derecede yavrusunu soğuktan korumak için yaptığı fedakârlıklar, bir milletin vatanını korumak için, yavrusu yerine bir top mermisi ıslanmasın diye üstünü örtmesi? Tüm bunların mayasında ne vardı acaba? Tabi ki “SEVGİ”
Bir Anı:
Bir konferans esnasında velilerimize, lütfen akşam evinize gittiğinizde sebepsiz yere eşinize “seni seviyorum” kelimesini söyleyin dedim
Bir velim de sağ olsun bunu uygulamak için kolları sıvamış akşam eve gittiğinde karısına “Hanım seni seviyorum” demiş Kadın tabi bu cümleye alışık olmadığından en az 2 dakika kendine gelememiş Biz buna psikolojide şok diyoruz Adam:- Hanım Hanım ne oldu demiş kendine gel? Kadın birden “Aman Allah’ım” Bey, sen içtin mi, sarhoş musun yoksa? demiş Hemen altında farklı sebepler aramaya başlamış Sen bana bu cümleyi evliğimizin ilk yıllarında söyledin bir de nişanlı iken demiş Neyse sonra velim benimle konuşmaya geldi ?Ya hocam bizim hanım dondu kaldı Kadına bir şey olacak diye korktum? dedi Her ikimiz de biraz güldük; ama eşimin çok hoşuna gitti Bir şeye çok üzüldüm ve içerledim Meğer eşime yıllardır ?seni seviyorum? dememişim, farkına bile varmadım Beni en çok da bu üzdü Sağ ol hocam bunlar önemsemediğimiz veya gözden kaçırdığımız şeyler ama etkisi çok büyükmüş, dedi

Evet, etkisi belki de atom bombasından daha büyük Eğer Türkçe söylemekte zorlanıyorsanız,YETERKİ bu cümleyi kullanalım diye başka dillerde söylenişini araştırdım
Hayatımızın, hayatınızın her anında sevgiler eksik olmaması dileğimle?ALMANCA - Ich liebe dich
ARAPÇA - Ana Ba-heb-bak
ARNAVUTÇA - Te dashuroj
BİRMANCA - Chit pa de
BULGARCA - Jbichim te
CAVACA - Kulo tresno
ÇEKCE - Miluju te
DANİMARKACA - Jeg elsker dig
ENDONEZYACA - Saya cinta kamu
ESTONYACA - Mina armastan sind
FARSCA - Asheghetam
FİLİPİNCE - Iniibig Kita
FİNCE - Mina rakastan sinua
FRANSIZCA - Je t’aime
GALCE - Rwy’n dy garu di
GRÖNLANDCA - Asavakit
HAWAİİCE - Aloha I’a Au Oe
HIRVATÇA - LJUBim te
HİNTÇE - Mai Tumhe Pyar Karta Hoon
HOLLANDACA - Ik hou van jou
İBRANİCE - Ani ohev otach
İNGİLİZCE - I love you
İRANCA - Mahn doostaht doh-rahm
İRLANDACA - Taim i’ngra leat
İSPANYOLCA - Te amo
İSVEÇÇE - Jag alskardig
İTALYANCA - Ti amo
İZLANDACA - Eg elska thig
JAPONCA - Ore wa omae ga suki da
KAMBOÇÇA - Bon sro lanh oon
KATALANCA - T’estim molt
KORECE - Tangshin-i cho-a-yo
KORSİKACA - Ti tengu cara
KÜRTÇE - Ez te hezdikhem
LAOCA - Khoi huk chau
LATİNCE - Vos amo
LETONCA - Es milu tevi
LİTVANYACA - Tave Myliu
LÜBNANCA - Bahibak
MACARCA - Szeretlek
MAKEDONCA - Sakam Te
MALAYCA - Saya sayangkan mu
MALEZCE - Saya cinta kamu
MAYACA - Canda munani
NORVEÇÇE - Jeg elsker deg
PAKİSTANCA - Mujhe Tumse Muhabbat Hai
PERSCE - Tora dost daram
POLONYACA - Ja cie kocham
PORTEKİZCE - Amo-te
ROMENCE - Te Ador
RUSCA - Ya vas liubliu
SIRPÇA - Ljubim te
SLOVAKCA - Lubim ta
SLOVENCE - Ljubim te
SRİLANKACA - Mama Oyata Arderyi
SURİYECE - Bhebbek
TAHİTİCE - Ua Here Vau Ia Oe
TAYLANDCA - Phom Rak Khun
TUNUSCA - Ha eh bak
UKRAYNACA - Ja tebe koKHAju
VİETNAMCA - Toi yeu em
YUGOSLAVCA - Ya te volim
YUNANCA - S’ayapo
ZULUCA - Mena Tanda Wena

NEVZAT ÖZER
REHBER ÖĞRETMEN

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com