Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
granola, sabahları, önerilir

GRanoLa (sabahLArı önEriLir)

Eski 06-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

GRanoLa (sabahLArı önEriLir)

Kolesterol düşürücü, sabahları yediğinizde uzunca süre tok tutar olarak bilinen yulafın ana malzeme olarak kullanıldığı granola yoğurt veya süt ekleyerek kahvaltı dA yiyebiLİrSiniz

Her yapışınızda farklı eklemeler yapabilirsiniz

1 bardak: 250 ml
  • 2 bardak yulaf ezmesi
  • 1/2 bardak hindistan cevizi tozu (bunu genelde atlıyorum)
  • 1/2 bardak file badem ya da büyükçe kırılmış yer fıstığı
  • 1/2 bardak soyulmuş ay çiçeği çekirdeği (genelde keten tohumu kullanıyorum)
  • 1/4 bardak susam
  • 1/2 bardak bal
  • 1/3 bardak zeytinyağı (ceviz yağı kullandığımda çok iyi sonuçlar aldım)
  • Isteğe bağlı: Dilediğiniz kuru meyve ya da meyvelerden 1 bardak (kuru üzüm, hurma, kayısı…)
Meyveler dışındaki kuru malzemeleri bir kapta, diğer malzemeleri de ayrı bir yerde karıştırın Sıvıları, kurulara ekleyin, iyice karıştırın 40 x 25cm boyutunda bir fırın tepsisini yağlayın ya da silikonla kaplayın, çok kalın olmayacak şekilde yayın 150C fırında 20 dk pişirin, karıştırın ve 10 - 15 dk daha pişirin

Fırından çıkarır çıkarmaz kuru meyveleri ekleyin, bir başka soğuk fırın tepsisine ters çevirin, soğutun Soğuyunca sıkıca kapatabildiğiniz bir kaba aktarın Buzdolabı ya da daha uzun saklayabilmek için buzluğa kaldırın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com