Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
donan, donmada, donmalarda, ilk, kişiye, yapılır, yardım

Donmalarda İlk Yardım Donan Kişiye İlk Yardım Nasıl Yapılır Donmada İlk Yardım

Eski 06-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Donmalarda İlk Yardım Donan Kişiye İlk Yardım Nasıl Yapılır Donmada İlk Yardım

Donmalarda İlk Yardım

Donan Kişiye İlk Yardım Nasıl Yapılır

Donmada İlk Yardım

Donma olayı, kişinin uzun süre soğukta kalması sonucu oluşan bir durumdur Soğuğun fiziksel etkisi sonucu oluşan donma olayı, ortamdaki bazı şartlara bağlı olarak çabuklaşabilir Donmayı çabuklaştıran şartlar arasında ortamın nem oranı, kişinin alkollü oluşu, soğukta kalma süresi, vücudun zayıf olması vBulletin sayılabilir Üşüme ile başlayan donma olayı sırasında kişide baş ağrısı, görme bozukluğu, halsizlik, uyku hali vBulletin durumlar oluşur Daha sonra kan dolaşımında bozukluklar meydana gelir

DONMUŞ BİR KAZAZEDEYE İLK YARDIM

? Yolda donmuş birini gördüğünüz zaman onu derhal arabanı*za ahp üzerini sıkıca örtünüz

? Eğer yaya iseniz ve kazazede de baygın bir halde ise, onu derhal sırtlayıp meskün bir yere taşıyı*nız

? Donmuş bir kimseyi sakın sıcak sobanın yanına yatırmayı*nız Sobasız serin bir odaya alınız

? Evvela soğuk suya batırılmış bezlerle donmuş yerleri fazla bastırmadan oğuşturunuz

? Dokular yumuşayıp kan deveram başlaymca ıhk suya batırılmış bezlerle masaja devam ediniz

? Kazazede kendine gelince onu ıhk bir küvete oturtabilirsiniz Banyoriun suyunu yavaş yavaş ısıtarak şahsın iyice kendine gel*mesini sağlaymız

? Banyodan çıkardığınız kazazedenin vücudunu kuruladıktan sonra ona sıcak süt veya çay içiriniz

? Yatağa yatırıp istirahat ettiriniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com