Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akay, biyografisi, hakkıda, hasan, hayatı, kimdir

Hasan Akay Kimdir, Hasan Akay Biyografisi, Hasan Akay Hayatı, Hasan Akay Hakkıda...

Eski 06-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hasan Akay Kimdir, Hasan Akay Biyografisi, Hasan Akay Hayatı, Hasan Akay Hakkıda...

Hasan Akay

1957 yılında İzmit’te doğdu İlk, orta, lise öğrenimini bu şehirde gördü İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde iki yıl okuduktan (1975-76) sonra aynı fakültenin Yeni Türk Edebiyatı bölümüne geçti (1977) Buradan mezun olduktan (1981) sonra bir müddet özel bir lisede edebiyat öğretmenliği yaptı (1981-83) İÜ Orman Fakültesi’nde Türk Dili öğretim görevlisi olarak çalıştı Bir yıl sonra İÜ Edebiyat Fakültesi’nde Türk Dili okutmanı oldu 1990 yılında Yeni Türk Edebiyatı bölümünden Doktora derecesi aldı

Akay, orta öğrenim yıllarında arkadaşlarıyla birlikte çıkardığı Dönüş dergisiyle yazı hayatına atıldı Sedir dergisinin yazı işleri görevini üstlendi (1980) 1983 yılında Suffe Şiir Ödülü’nü M Özçelik ile paylaştı Bazı gazetelerde Sanat-Edebiyat sayfaları düzenledi Sedir, Milli Gençlik, Türk Edebiyatı, Hisar, Cemre, İlim ve Sanat, Diriliş, Dergah, Yedi İklim gibi dergilerde, şiir, inceleme, çeviri, deneme, hikaye, tahlil çalışmaları yayımlandı

ESERLERİ:
Gökkuşağı Alnım, Ay Dervişleri, Savaş Görmüş Çocukların Şiiri adlı kitapları yayımlanmıştır

[Alıntı]

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com