Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biyografisi, hayatı, inanoğlu, kimdir, türker

Türker İnanoğlu Kimdir ? - Türker İnanoğlu Hayatı - Türker İnanoğlu Biyografisi

Eski 06-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türker İnanoğlu Kimdir ? - Türker İnanoğlu Hayatı - Türker İnanoğlu Biyografisi

Türker İnanoğlu ( 1936) sinema yapımcısı

1936 yılında Safranbolu’da doğdu Sinemaya reji asistanlığı yaparak başladı (1958) Senden Ayrı Yaşayamam adlı filmiyle yönetmenlik yaptı (1960) Erler Film şirketini kurdu (1962)Oyuncu Filiz Akın'la evlenip ayrıldı İkinci evliliğini ise oyuncu Gülşen Bubikoğlu ile yaptı Ve 1984 yılından sonra yapımcı olarak büyük ticari başarılara ulaştı FİYAP ve SESAM kuruluşlarının başkanlığını yaptı

Önemli filmleri:
İhtiras Fırtınası, Leyla ile Mecnun, Alev Alev, Kurtar Beni (Halit Refiğ); Kayıp Kızlar (Orhan Elmas), Yarınsız Adam (Ümit Efekan)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com