Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1961, sumru, yavrucuk

Sumru Yavrucuk ( 1961)

Eski 07-12-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sumru Yavrucuk ( 1961)

Doğum Tarihi 1961

Boy 167

Kilo 58

Göz Rengi Kahverengi

Yabancı Dil İngilizce ( orta)

Sinema Filmleri ve Yönetmenleri

Yorum Yok (Eser Zorlu)

Seni Seviyorum Rosa (Işıl Özgentürk)

Çıplak (Ali Özgentürk)

Sır (Ali Özgentürk)

TV Yapımları ve Yönetmenleri

Önce Canan (Ertem Göreç)

Ayaşlı ve Kiracıları (Tunca Yönder)

Tutkular (Temel Gürsu)

Yabancı Ortak Yapımlar

Seni Seviyorum Rosa

Çıplak

Özgeçmiş

1977 - İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan ve Tiyatro bölümlerinde okudu 1979 - Ankara Devlet Konservatuvarı Şan bölümünü 1980''''de sınıf atlayarak özel statü öğrencisi oldu 1982''''den bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapıyor Bunun yanı sıra sağır dilsizlerden oluşan sessiz tiyatroda 10 yıla yakın yönetmenlik yaptı ve Yıldız Üniversitesi öğrencileriyle iki oyun sahneledi: 1987''''de "Bir Avuç Çehov", 1988''''de "Kırmızı Biberler" Özel derslerle pek çok oyuncu yetiştirdi Oynadığı oyunlardan bazıları: Gılgamış, Kırmızı Pabuçlar, Tohum ve Toprak, Macbeth, Abdülcanbaz, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kadınlardan Konuşalım

Özel Beceriler

Sağır dilsiz işaret dili Gestuno, buz pateni, su kayağı, kayak, yüzme, dans

Ödüller

1984 - Umut Veren Oyuncu (Gılgamış) 1985 - Barselona Dünya II Pandomim Festivali En İyi Yönetmen (Kurban) 1986 - Türkiye Sağır Dilsizler Mim Festivali En İyi Yönetmen (Sususz Yaz) 1988-1994-1997 - Avni Dilligil En İyi Kadın Oyuncu ödülü 1997 - Afife Jale En İyi Komedi-Müzikal Kadın Oyuncu ödülü 1991 - Altın Portakal (Seni Seviyorum Rosa) 1992 - Altın Koza (Seni Seviyorum Rosa)

Xxxxxxx

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com