Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1947, kılıncer, sacit

Sacit Kılıncer ( 1947)

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sacit Kılıncer ( 1947)

HvPlBnb Sacit Kılıncer 1947 Kula doğumludur 1968 yılında teğmen, 1969 yılında jet pilotu oldu 1971 yılında Bandırma’da F-5 uçağı ile geçirdiği kazada omurga travması nedeniyle uçuştan ayrıldı 1972 yılında atandığı Fizyolojik Eğitim Merkezinde öğretmen olarak görev yaptı 1978 ve 1983 yıllarında Texas-San Antonio’daki USAFSAM’de uçuş fizyolojisi ve havacılık tıbbı kursları gördü Pek çok uçucuya uçuş kazalarına neden olma potansiyelindeki fizyolojik unsurları öğrettiği gibi, bir çok uçuş doktoruna da konuyu sevdirmesiyle iz bıraktı ABD Hava K kaynaklarından tercüme ettiği Fizyolojik Eğitim Ders Kitabı, bugün de uçuş doktorlarının ve pilotların temel bilgi kaynağı olma özelliğini sürdürmektedir 1986 yılında emekli olduktan sonra Merkez’deki modern fizyolojik eğitim cihazlarının üreticisi Amerikan ETC firmasının Türkiye temsilciliğini yaptı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com