Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
diplomaya, geldi, haciz

Diplomaya Haciz Geldi

Eski 09-06-2011   #1
Şengül Şirin
Icon3

Diplomaya Haciz Geldi

Diplomaya haciz geldi

Bilkent Üniversitesi, ''Harç borcunu ödemeyen bir velinin, kızının diploması verilmemekle tehdit edildiği'' iddiasıyla ilgili, eğitim ücreti borcu için icra takibi başlatılan öğrencinin diplomasını aldığını ve halen çalıştığını bildirdi

Bilkent Üniversitesi, ''Harç borcunu ödemeyen bir velinin, kızının diploması verilmemekle tehdit edildiği'' iddiasına yer verilen ''Diplomaya Haciz'' başlıklı haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı
Söz konusu velinin kızının eğitim süreci boyunca birçok kez eğitim ücretini ödemeyi aksattığı, çeşitli kereler erteleme ve taksitlendirmeyle ilgili taleplerinin yerinde bulunduğu ifade edilen açıklamada, veli ile üniversite arasındaki yargı süreciyle ilgili de bilgi verildi
27 Mayıs 2006'da mezuniyet hakkı kazanan öğrencinin, velisinin borcunu kabul ederek ödeme taahhüdünde bulunması üzerine diplomasının verildiği bildirilen açıklamada, eğitim borcunun ödenmeyen bölümü için daha sonra icra takibi başlatıldığı ve bunun da Yargıtay tarafından onandığı anlatıldı
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''Belirtilen gelişmeler, Bilkent Üniversitesinin öğrencilerine ve velilerine ne ölçüde yardımcı olduğunu, yönetmeliğin eğitim ücreti ödemelerine ilişkin hükümlerine ve 2001-2006 yıllarında eğitim ücreti borcu bulunmasına rağmen, öğrencisine eğitime devam ve mezuniyet hakkı verdiğini açıkça gözler önüne sermektedir Ayrıca, ilgililer hakkında yeni bir icra takibi yapılmamış olup habere konu olan icra takibi, 2007 yılında başlatılmış olan sürecin devamıdır Öğrencinin çalışmakta ve maaş almakta olduğunun tespiti üzerine borcun tahsili için gerekli yasal adımlar atılmıştır''
AA

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com