Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı > Tarih Musahabeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
altıner, hacı, kahramanı, kore’de, türk

Kore’de Bir Türk Kahramanı: Hacı Altıner

Eski 04-15-2010   #1
KRDNZ

Kore’de Bir Türk Kahramanı: Hacı Altıner

Hacı Altıner’in Kısa Kahramanlık Öyküsü

Kunuri bölgesinde düşmanla karşı karşıya kalan Türk alayı iki gün olağanüstü savaşır ABD ordusu ilk defa böyle savaşan bir askerle karşılaşmaktadır Türk askeri yaptığının farkında değildir Aslında iki gün akıllara durgunluk verecek bir direniş gösteren Mehmetçik ABD ikinci kolordusunun imha edilmesini önlemiştir Türk askeri ABD ordusunu bir hezimet yenilgiden kurtarmıştır Kayıp ve şehitlerle birlikte Türk alayı 2/5 ini yitirmiştir

Ama burada bir Mehmetçik vardır ki ona ayrı bir sayfa açmak gereği duyuyoruz Kars ilinden Hacı Altıner Hacı Altıner Kore savaşlarına Kunuri Muharebelerine damgasını vuracaktır Hacı Altıner 14 farklı yerinden ciddi biçimde yaralanmıştır Arkadaşlarına rica eder bana bir ağır makineli ve bir sandık mermi fişeği bırakın ve çekilin Ben nasıl olsa bu yaralardan kurtulamam Düşmanı şu boğazda oyalar sizin çekilmenizi sağlarım Çaresiz arkadaşları da dediğini yapar

Hacı Altıner, Yaralı Halde Hastanede Komutanları Tarafından Ziyaret Edilirken…

Hacı Altıner makineli tüfeğinin başına geçer, yüzükoyun yere yatarak düşmanı beklemeye başlar Düşmanı gördüğünde tetiğe basar Tetiğe basmasıyla amansız bir vuruşma başlar Karşısında düşman birlikleri ve onlara karşı Kars elinden Hacı Altıner adlı Türk yiğidi Üstelik vücudunda otuzu aşkın kurşun, şarapnel yarası Her yanından kan akıyor Allah (cc) verdiği ömür bitmemiş bir kere Saatler boyu vuruşur Hacı Altıner Mermisi bitmiş hava kararmıştır Düşman da ateş etmeyi kesmiştir Yaralı Hacı Altıner makineli tüfeğin kayışını boynuna dolar Nasıl bıraksın tüfeği! Hangi Mehmetçik kendisine zimmetlenen silahı düşman eline bırakır Dilinde fatiha, kalbinde Rabbinin sevgisi, bedeninde imanı yaralarına aldırmadan sürünmeye başlar Tüfeğini de sürükler peşi sıra Ardında vücudundan akan kan izleri bırakarak sürünür ha sürünür Gün açmıştır Silah seslerini de artık işitmemektedir Etrafını kolaçan eder kimsecikler yoktur Biraz daha sürünür bir yola ulaşmıştır Artık takati tükenmiştir Yorgun bedeni daha fazla direnemez gözleri kapanır Şimdi o derin bir uykuya dalmıştır

Hacı Altıner Türkiye’ye Döndüğünde Büyük Bir Nümayiş İçerisinde Karşılanmıştı…

Bir ABD konvoyu yol üstünde yatan Hacı Altıner’i bulur Bu bir müttefik askerdir Makineli tüfeği boynuna öyle bir dolamıştır ki, kayışını öyle sıkı kavramıştır ki… Çaresiz makineli tüfeğiyle en yakın sahra hasta hanesine nakledilir ABD’li doktorlar saatlerce uğraşarak vücudunda ki bütün mermileri çıkarırlar Olağanüstü bir olaydır bu ABD askeri için Bir insan buna nasıl direnir? Nasıl bir inanç bunu başarabilir?

Dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar Tarafından Özel Olarak Kabul Edildiğinde…

Hacı Altıner iyileşir ve göğsü ABD tarafından madalyalarla donatılır ABD şehirlerinde dolaştırılarak ahaliye olağanüstü kahraman olarak takdim edilir

Hacı Altıner Washington Havaalanı’na İndiğinde Dönemin Washington Büyükelçisi Feridun Cemal Erkin ve O Dönemde Başka Bir Davet İçin Amerika’da Bulunan İstanbul Milletvekili Nazlı Tlabar Tarafından Karşılanırken…

Feridun Cemal Erkin ve Nazlı Tlabar ile Birlikte Mechul Asker Anıtı’nı Ziyaret Ederken…

Hacı Altıner kahramanlarımızdan sadece birisi Türk Tugayı Kore’de kahramanca savaşmış, ABD askerini hezimet bir yenilgiden kurtarmıştır

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com