Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Şiir Cenneti

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
deliyim

Ben Deliyim

Eski 09-23-2009   #1
b@ron

Ben Deliyim

Ben deliyim;
Yorgun ve yalnız kaldırımlara misafirim Gecenin gözleri her daim üzerimdedir Denizin ortasında küçük bir adayım yüzme bilmem; Yüreğimi bir yerde bırakmışım bıraktığım yerlerden çok uzaklardayım Kapıları kapatmışım üstüme sürgüleri beynime çekmişim

ben deliyim
ama çok şey bilirim Renkler ve zevkler hiçbir şey ifade etmez benim için Sonların başladığı yerden başlangıçların son bulduğu bir yere gidiyorum Kara bir tren gibiyim bir istasyondan bir istasyona hep aynı raylar üzerindeyim

Ben deliyim;
Yağmurun yağması benim için romantik değildir ben kurşun yağmurlarını bilirim Benim güneşim batmaz dünyam dönmez ay'ım hep mehtap halindedir rüzgârlarım hep doğudan eser Ezbere bilirim yaşamayı yaşarken savaşmayı
ben deliyim
Benim mevsimim değişmez kuşlardan sadece güvercini bilirim yüreğim kanatlarıyla beraber çarpar İnsanlardan sadece çocukları severim onları da büyüyünce terk ederim

Ben deliyim;
Bağıra bağıra şarkılar söylerim sessiz sessiz şiirler yazarım Bilmediğim yerlerin tanımadığım kişilerin resimlerini çizerim

Ben deliyim
Kendimle sohbet eder kendi kendime gülerim Telefon kulübeleriyle kavga ederim Asfaltın siyahında kaybolur düşüncelere dalarım Çıkmaz sokaklarda kendimi arar bir de üstüne güzel hayaller kurarım Sonra hayallerimle beraber suya düşerim

Ben deliyim;
Çayım sekiz şekerlidirParayı sevmem ama para için çalışırım Dört yaşında aşık olduğumu sonra babamın hiç başımı omuzuna dayamadığını hatırlar hayal de olsa omuzlarında uykuya dalar rüyalar görürüm uyandığımda hiçbirini hatırlamadığım halde

Ben deliyim;
Güzel bir yaşam benim için anlam taşımaz kimseye düşman değilim kimseye de dost olmadım Ben kendime bile yabancıyım Benim bana söylemediğim düşüncelerim vardır

Ben deliyim
ben buralara ait değilim Dağları sırt sırta vermiş bir ülkem etrafı surlarla çevrili bir şehrim saat on ikiden sonra uyanan caddelerimi bilirim

Ben deliyim
Çizilmiş sınırları reddetmişim Ölüm kurşun olup yağmış üstüme ben öldürülmüşüm ama ölmemişim Duygularım hep sansüre uğramışUfacık bir bakış boğazımı düğümlendiririr Neye hüzünlendiğimi bilmeden hasretin en yoğun halini yaşarım İçimden dağıtmak gelir dağıtamam ya kendimi dağıtırım Gözlerimin kahvesi gitgide koyulaşır tüm insanlarınki kankırmızılaşır Bakamam kimsenin yüzüne sevgiye muhtaç bir yavruya döner yüreğim Kalbim titrer haykırırım ama duyuramam sesimi

Ben deliyim
ağlamamaya yemin etmiş gözlerim Sonu dramla biten bir hatıra üç bölümlük bir komedi dizisiyim Çoğu zaman çorbama kinimi doğrar öfkemi kaşıklarım Zehir kokan bir gül biter dudaklarımın arasından sonra bir bidon gökkuşağına döküp yakarım gülü külüyle birlikte zamana savrulurum

Ben deliyim
geceyi ikiye böler sonra hayatın adını yalan koyarım

Ben deliyim
ben yüreklerde ünlem kafalarda soru işaretiyim

Ben deliyim
bağrı taşlarla dolu bir toprak parçasıyım Bir uçtan bir uca kurumuşum Karınca yuvaları ve ayak izleriyle süslüdür tenim Kar yağar üşürüm güneş olur kavrulurum Kimisi tükürür kimisi öper ya; tükürene mezar öpene lalezâr olurum

Ben deliyim
Mutluluğu uzaktan seyrederken cebimde küçük umutlar biriktirir gözlerimi kapının eşiğine dikerim İşte o zaman hayat acı kahve tadı verir hep içime atarım ama kendimi içine atacak bir yer bulamam Anlamayana az gelirim anlayana çok Ne yarınlar birşey bekler benden ne de ben yarınlardan
Dedim ya
ben deliyim

Ağlamaya yemin etmiş gözlerim

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com