Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgisayarda, çerezlerinizi, geçmişinizi, internet, istediğiniz, kullanma, temizleme, yedekleme, yedekleyerek

Çerezlerinizi Yedekleyerek İstediğiniz Bilgisayarda Kullanma | İnternet Geçmişinizi Temizleme ve Yedekleme

Eski 07-25-2009   #1
[KAPLAN]

Çerezlerinizi Yedekleyerek İstediğiniz Bilgisayarda Kullanma | İnternet Geçmişinizi Temizleme ve Yedekleme

Daha önce hiç düşünmemiştim ancak ben cookilerim olmadan yaşayamam Evet doğru, ben onları seviyorum Bir websitesine gidip sürekli giriş yapmaktan, kullanıcı adımı ve şifremi girmekten nefret ediyorum Evet beyler ? Şimdi kim tüm bu işlemleri sizin yerinize cookilerinizin yapmasını ister

Birçok siteye giriyorum ve cookilerim sayesinde hangi bilgisayar olursa olsun hepsinde çok hızlı gezinebiliyorum Bu cookileri yedeklemenin ne derece önemli olduğunu bir kez daha gösteriyor

Cookie nedir ?
Bir cookie, herhangi bir internet sitesinin ziyaret ettiğiniz girilen karakterleri sırasıyla tutan bir sistemdir

Daha önce girmiş olduğunuz bir siteye giriş yaptığınızda, cookiler bunu anlar ve yapmanız gereken olağan işleri sizin yerinize yapar Örneğin, isim ve şifre girişi, alışveriş kart bilgileriniz ve fazlası

Internet Explorer aracılığıyla cookileri nasıl depolarım?

• Internet Explorer'ı açın
  • En üstte bulunan file menüsüne gidin
  • Menüden Export yazan yere tıklayın
  • Import/Export (ithal/ihraç) Sihirbazını göreceksiniz Export Cookies yazan yeri seçiniz
  • Şimdi o size cookie dosyanızın nereye aktarılacağını gösterecek İsterseniz bu aktarım yolunu değiştirebilirsiniz
  • Next'e tıklayıp devam edin Sonra finish'e tıklayın
  • Şu an belirttiğiniz dosya yoluna cookieleriniz aktarılmış bulunmaktadır
  • Eğer cookilerinizi tarayıcınıza yüklemek isterseniz bu sefer yine aynı menüden bu sefer Import Cookies kısmını seçmek kaydıyla mevcut cookielerinizin bulunduğu dosyayı göstermeniz yeterli olacaktır
Tüm cookieleri nasıl görüntülerim, Firefox aracılığıyla onları nasıl silerim ?
  1. Üst tarafta bulunan araçlar (tools) menüsünü seçiniz
  2. Daha sonra ordan seçeneklere giriniz (Options)
  3. Oradan Gizlilik (Privacy) yazan yere tıklayın ve karşınıza çerezleri göster (show cookies) isimli bir tuş göreceksiniz
  4. Oraya tıklayın ve isterseniz tüm çerezlerinizi silin isterseniz yalnızca istediklerinizi
Eğer çerezleri hızlı bir yöntemle çabucak temizlemek istiyorsanız araçlar > yakın geçmişi temizle (tools>clear private data) seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır Bu şık tüm geçmişinizi otomatik olarak siler

Ayrıca bu bahsettiğim işlemler için Cookie monster isimli bir programda bulunmaktadırBu program çerezlerinizi depolamanızda ve silmenizde size kolaylık sağlayacaktır

Aşağıda cookie master programını indirirken görmeniz muhtemel bir önizleme görüyorsunuz

Notlar
:

• Cookilerinizi başka bir bilgisayara aktarmak için, ihraç/ithal sihirbazını çalıştırın ve Import Cookies seçeneğini seçiniz Bunu yapmak için cookilerinizin dosya yolunu mevcut dosya yolunda belirtin
  • Firefox cookileri genellikle C diskinizde \documents and settings\username\application data\mozilla\firefox\profiles\qzx3idpsdefault\coo kiessqlite yolunda bulunur

Çeviri: [KAPLAN] | BilgeNesilcom

Kaynak: http://wwwtips4pccom/Computer_tips_and_tricks/backup_your_cookies_by_using_thehtm

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com