Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Müzik Tutkunları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
albümü, salkımdan, yeşim

Yeşim Salkım'dan "7" Albümü

Eski 06-17-2009   #1
Equinox

Yeşim Salkım'dan "7" Albümü

Yeşim Salkım, "7" adını verdiği 13 albümü ile 2009 yılının yazına iddialı giriyor

7 tane cover şarkıdan oluşan albümde Yeşim Salkım, hem Pop, hem Türk Sanat Müziği, hem de Türk Halk Müziği'nden oluşan bir repertuar hazırladı Daha önce çıkarmış olduğu "Sen Nasılsan Öyleyim" isimli albümde de farklı çalışmalar yapacağının sinyallerini veren Yeşim Salkım, yeni albümüyle çok dikkat çekecek
Albümde yer alan şarkılardan bir tanesi sanatçının babası Dursun Salkım'a ait "Bu Ne Biçim Aşk Böyle" isimi şarkının kayıtlarında Dursun Salkım'da kızına uduyla eşlik etti Yeşim Salkım, "7" isimli 13 albümünde Fikret Şeneş, Ülkü Aker, Norayr Demirci, Turgut Yarkent, Sadettin Öktenay, Hulki Saner, Alaeddin Şensoy, Dursun Salkım gibi önemli söz ve beste yazarlarının eserlerine yerverdi Bunlardan bir tanesi albümde ki tek Türk Halk Müziği eseri olan söz ve müziği Aşık Mahsuni Şerif'e ait olan "Ben Beni" türküsü Ossi Müziketiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren Albümüdeki tüm düzenlemeler Türkiyecnin başarılı aranjörlerinden Selim Çaldıran tarafından yapıldı Miks ve mastering Candan Köker tarafından yapılan albümün ilk çıkış şarkısı usta söz yazarı Fikret Şeneş'in sözlerini yazmış olduğu "Nerdeysen"

Albüm Parçaları:

Neredeysen

Söz: Fikret Şeneş

Düşmalarım Çatlasın

Söz: Ülkü Aker Müzik: Norayr Demirci

Tövbeler Tövbesi

Söz: Turgut Yarkent Müzik: Sadettin Öktanay

Büyüleyen Gözlerinle

Söz & Müzik: Alaaddin Şensoy

Hatıralar

Söz & Müzik: Hulki Saner

Bu Ne Biçim Aşk

Söz :& Müzik: Dursun Salkım

Ben Beni

Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com