Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
efsanesi, kadın, olan, taş

Taş Olan Kadın Efsanesi

Eski 05-04-2009   #1
siLveRghoSt

Taş Olan Kadın Efsanesi

Taş Olan Kadın Efsanesi

Çok zaman önce Keban'ın güneyinde geçen çayda, bahar ile birlikte seller akmaktadır ve çayın gelişmesi mümkün değildir Sabahleyin, kucağında çocuğuyla hayvanlarını bu çaydan geçirmek isteyen bir kadın, çayın kenarına gelir ve bu durumu görünce Allah'a yalvarır

"Yarabbi bize acı ve merhamet et Bana acımıyorsan, çocuğuma acı Bu seli durdur Eğer bu seli durdurursan ve karşıya geçersem, bu fakir halimle bu koyunlardan birini sana kurban keseceğim" der Kısa bir zaman sonra yağış durmuş ve seller durulmuştur Kadında sırtında çocuğu ve koyunlarıyla birlikte çaydan karşıya geçmiş Ardından kadın; verdiği sözü hatırlayarak "Yarabbi eğer suları durdurursan, sana bir kurban kesecektim demiştimİşte sana kurban!" der ve saçından bulduğu biti yakalayıp, iki parmağı arasında ezerek yoluna devam eder Tam o sırada, Allah'ın gazâbına uğrar ve kadın, çocuğuyla birlikte taş kesilir

Hâlen "çırçır" mevkiinde uzaktan bakıldığında 2,5 metre yüksekliğinde kadın ve sırtında çocuğuyla olan olayın anısını yaşayabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com