Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Resim Sergisi > Hayvanlar Alemi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
böcek, ceset, yiyen

Ceset Yiyen Böcek

Eski 02-25-2009   #1
sese61

Ceset Yiyen Böcek

TABUT SİNEKLERİ: İnsan vücudunun en hevesli müşterisi bu sineklerdir Seğirten sinek olarak da anılır Bütün bir hayatını yeraltında bir cesedin içinde onu kemirerek geçirebilir İnsan cesedine o kadar düşkündürler ki bir cesede ulaşmak için yerin bir metre aşağısına kadar girerler

YUNUSLAR NE İÇER?: Hiç bir şe içmez… Su ihtiyaçlarını yedikleri balık ve kalamak gibi canlılardan alırlar… Bir ilginç not daha… Yunusların kaç dişi vardır biliyor musunuz? Diş sayıları 260′ı buluyor… Buna rağmen balıkları çiğnemeden bütün olarak yutarlar Bunca diş sadece avı kavramak için

YUNUSLAR NASIL UYUR?: Yunuslar beyinlerinin bir yarısını ve aynı anda zıt yöndeki gözlerini kapatarak uyurlar Beynin geri kalanı uyanık kalırken diğer gözde yırtıcı hayvanları gözetler Yine bir ilginç not aktaralımABD donanmasında yüz kadar yunus çalışıyor

Cüssesine kıyasla en büyük beyinli hayvan hangisi?:
a) Filler
b) Yunuslar
c) Karıncalar
d) İnsanlar
Doğru şık ‘ C ‘ yani karıncalar… Karıncanın beyni vücudunun toplam ağırlığının yüzde 6’sı kadardır Aynı yüzdeyi insana uygularsak, kafamızın şuankinden üç kat daha büyük olması gerekir

KARINCALARA DAİR İLGİNÇ NOTLAR: Karıncaların bilinen 8 bin türü var Dünyadaki bütün böceklerin yüzde 1′ini onlar oluşturuyor Karıncalar günde sadece birkaç dakika uyurlar Su altında ise 19 gün yaşayabilirler Ağaç karıncası ise kafası koptuktan sonra da 24 saat yaşayabilir Karıncaların yönlerini bulmasını sağlayan görsel bir hafızaları vardır Geçtikleri yerlerin seri halde fotoğraflarını çekerler Minicik beyinlerinde bu kadar bilginin nasıl saklandığı ise henüz çözülmüş bir sır değil

ARILAR NEDEN VIZILDAR?: İletişim kurabilmek için… Arılar vızıltılarını bilgiyi iletmek için kullanırlar Arılarla ilgili 10 farklı ses tanımlanmıştır Kraliçe arı ise çok zengin çeşitlilikte vızıltıya sahiptir

KRALİÇE ARININ KATLİAMI: Kraliçe arı yeni bir kraliçe yavruladığında yüksek perdeden vızıldar Kraliçe arının kız kardeşleri yani diğer kraliçe arı adayları (henüz hücrelerinden çıkmamış olanlar) bu sese vıraklama gibi bir sesle karşılık verirler Bu onlar için korkunç sonun başlangıcıdır
Çünkü bir kovanda sadece bir kraliçe olabilir Bu nedenle kraliçe anne vıraklamaları takip edip, her birini avlar, hücrelerini yararak açar, sonra da ya öldürene kadar sokar, ya da kafalarını koparır

ARILAR NASIL DUYAR? Arıların duyu organları ayaklarıdır desek yanlış olmaz Zira duymak için ayaklarını kullanırlar Kovandaki ses mesajları titreşimin yoğunluğu sayesinde iletilir Arıların antenleri ise koku almak içindir

BAYKUŞLAR BAŞLARINI NE KADAR ÇEVİREBİLİR? İddia edildiği gibi kafalarını 360 derece çeviremezler Ama tam 270 derece çevirebilirler Bir ilginç not daha… Baykuşlar dışa doğru çıkık olan gözleri sayesinde nesneleri üç boyutlu görebilir Gözleri öyle keskindir ki… Mum ışığında bile 500 metre ötedeki fareyi rahatlıkla görebilirler

UZAYDAKİ İLK HAYVAN HANGİSİDİR?: Bir meyva sineğidir 1946 yılında bu minik astronotlar bir miktar tahıl tohumuyla birlikte Amerikan V2 roketine bindirilip uzaya fırlatıldılar

YAĞMUR TANESİNİN ŞEKLİ NASILDIR?: Yağmur taneleri küre şeklindedir, sanıldığı gibi gözyaşlarına da benzemez

ISIRGANDAN ASKER ÜNİFORMASI: Birinci dünya savaşında pamuk kıtlığı vardı Alman ordusu bunu ısırgan otundan üniforma yaparak çözdü
Isırganlı kıyafetler sanıldığı gibi kaşıntı yapmıyordu Zira ısırganın sadece gövdesindeki uzun lifleri üretimde kullanılıyordu

DÜNYANIN OKSİJEN KAYNAĞI NEDİR?: Ormanlar değil, su yosunlarıdır… Dünyanın oksijen ihtiyacının büyük bölümünü onlar karşılar

DÜNYADA EN FAZLA BULUNAN KUŞ HANGİSİDİR?: Piliçtir, hem de açık ara… Dünyada yaklaşık 52 milyar piliç vardır Yani kişi başına 9 piliç düşer Bu piliçlerin yüzde 75′i de yemek içindir

BİR KEDİYİ ATACAK EN UYGUN KAT HANGİSİDİR?: Ölmesini istiyorsanız, yedinci kattan aşağısı… Yaşasın istiyorsanız da yedinci kattan yüksek herhangi bir kat olabilir Bir kedi ne kadar yüksekten düşerse yaşama ihtimali o kadar yüksek olur Bir kedinin 46 kattan düşmesine rağmen hayatta kaldığı bilinmektedir

YILANI CEZBEDEN MÜZİK HANGİSİDİR? Öyle bir müzik yok, onlar için hiçbiri farketmez Yılan oynatmada kullanılan flütün sesine de özel ilgileri yoktur Onları flütün sesi değil görüntüsü etkiler ve ona tepki verirler

KAFASINI KUMA GÖMEN CANLI VAR MI?: Sakın bu soruya devekuşu yanıtını vermeyin Onların sadece adı çıkmış Devekuşu kafasını kuma gömse nefes alamaz ve ölür

Cevap : ceset yiyen böcek

Eski 02-25-2009   #2
selin789

verdigin bilgilerden dolayı teşkür

Eski 02-25-2009   #3
sese61

ben tşkr ederım ilginiz için

Cevap : Ceset Yiyen Böcek

Eski 02-25-2009   #4
[KAPLAN]

Bu güzel paylaşımınız için teşekkürler sese61

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-26-2009   #5
acılımerwe

entresannnnnnnnnnnnnnnn
UNUTUYORUM SENDEN BANA KALANLARI

SEVDİĞİMİ BİLE SÖYLEYEMEZKEN KENDİME
KORKUYORUM SENİ SEVMEKTEN HER GECE
BIRAKMAK İSTİYORUM SENİ GEÇMİŞTE
UNUTMAK VE YOL ALMAK GELECEĞE !!!
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-26-2009   #6
sese61

ilginiz için ben teşkr ederim arkadaşlar

Eski 02-26-2009   #7
Şengül Şirin

Çok ilginç doğrusu,,,,
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-26-2009   #8
su perisi

En tatlısı içindeCeset yiyen böcekte iğrençPaylaşım için teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-05-2009   #9
önder uçar

teşekkürler

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com