Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
satanic, versesröportaj

Satanic Verses(röportaj)

Eski 11-20-2007   #1
bukettt

Satanic Verses(röportaj)

Grup 1995-96 arasında Ankara'da kuruldu 1998 yılına kadar Dark Anatolia ve Reaction adlı iki demoyu çıkarttı 1998'de Yücel Müzikten "Over The Place Of God" adlı ilk albüm çıktı 2000 yılında "Nathorum Demonto" ve takip eden yılda ise Kimsesiz Topraklarda" Ep'si yayınlandı 2005 sonlarında split bir çalışma olan "Split Way Of Life" adlı albümde 5 parça ile yer aldı Grup şu ana kadar 50yi aşkın konsere çıktı Parcaların içeriği karanlık konuların uzağında, genelde gerçek sorunlar üzerine Gruba yakıştırılan aşırı sağ kimlik grubun kuruluş amacını yansıtmamaktadır Grup halen bu yakıştırmaları kınamaktadır!

Metal Faust :
Parçalarınızda dinleyicilere vermek istediğiniz mesaj nedir?

Satanic Verses [Ulaş Southun] :
Parçalarda bir çok şeyden bahsediyoruz bu konuları iyi bir şekilde dinleyiciye iletebilmek içinde bazı parçalarımız türkçe Milyonlar sadece bir rakamdır önemli olan 1 kişinin çektiği acıları anlayabilmektir Bu bizim anlatmak istediklerimize temel olusturuyor "Son" ve "Kimsesiz Topraklarda" adlı parçalar buna örnek gösterilebilir

Metal Faust :
Türkiye'de Black Metal kültürüne soğuk ve önyargı ile bakılması hakkındaki görüşünüz nedir?

Türkiye'de böyle bir kültür olduğunu sanmıyorum Bu genelde daha underground çevrede yürüyor ve oranladıgımızda çok azını kapsıyor Beherit dinneyicisiyle Dimmu Borgir dinleyicisi arasında çok fark var ve Beherit DarkThrone dinleyicisi çok az olsada bu kesim bence gerçek Black Metal kültürünü yaşayanlar Diğerlerinin önyargıyla yaklaşması umrumda veya umrumuzda değil

MetalFaust :
Örnek aldığınız gruplar hangileri?

Dark Throne, Beherit, Betlehem ve eski Mayhem
İyi gruplar fakat müziğimizde yakın bir benzerlik yok Hepsinin stilinde farklılıklar var fakat ortak bir felsefenin kültürün temsilcileri
Satyricon'un son dönemde yaptıklarıda çok iyi eskidende iyiydi tabiki ama ben değişimin her zaman olumsuz olmadığını anlatmak için bu örneği verdim Evet Satyricon değişti ama hala aynı mükemmellikte

Metal Faust :
Sizce T ürkiye'deki Black Metal grupları içinde bu kültürü en iyi temsil eden gruplar hangileri?

Ankara'dan Sadistic Spell ve aaaarrghh İstanbul'dan Badragath ve Eşkişehir'den Malefic Order Aslında yeraltında çok grup var ama kimse bilimior bunları

Grubun şuanki kadrosu;
Ulaş Southun - Vokal & Gitar
Serkan Y ıldırım - Gitar
Onur Pehlivan - Davul
Taner Kaplan - Bass
Satanic Verses - Kisesiz Topraklarda [İndir]

Satanic Verses - Burning War Winds [İndir]

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com