Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kyk, Ücretlerine, yurt, yüzde, zam

KYK Yurt Ücretlerine Yüzde 50 Zam!

Eski 1 Hafta Önce   #1
Şengül Şirin

Yeni eğitim-öğretim yılına sayılı günler kala, üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapma kararı aldı

Bu zamla birlikte yurt ücretleri önemli ölçüde artış gösterdi En düşük KYK yurt ücreti 345 TL'den 517,50 TL'ye, en yüksek ücrete sahip yurt ise 570 TL'den 855 TL'ye yükseldi Bu durum, öğrencileri ve ailelerini zor durumda bıraktı

Öğrencilerden Tepki
Öğrenci temsilcileri ve öğrenci birlikleri, KYK yurt ücretlerine yapılan bu zammı şiddetle eleştirdi Öğrenciler, artan yaşam pahalılığı ve ekonomik sıkıntılarla boğuşurken, böyle bir zam kararının öğrencilerin bütçelerini daha da zorlayacağını belirtti

Ödeme Tarihi Yaklaşıyor
Öğrencilerin yurt ücretleri ve depozitolarını 15 Eylül'e kadar yatırmaları gerekiyor Bu tarihe kadar ödeme yapmayan öğrencilerin kayıtları silinecek

Detaylı Ücret Listesi

1 Tip: 345 TL → 517,50 TL
2 Tip: 405 TL → 607,50 TL
3 Tip: 405 TL → 607,50 TL
4 Tip: 480 TL → 720 TL
5 Tip: 510 TL → 765 TL
6 Tip: 570 TL → 855 TL
KKTC: 750 TL → 1125 TL

Öğrencilerin Talepleri
Öğrenci temsilcileri, yetkililerden yurt ücretlerindeki bu artışın yeniden gözden geçirilmesini ve öğrencilerin ekonomik durumlarının dikkate alınmasını talep ediyor Ayrıca, öğrencilere yönelik ek destek ve burs olanaklarının artırılmasını istiyorlar

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com