Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çıkacak, heyecanı, karne, milyon, öğrenci, okullarda, tatiline, yaz

Okullarda Karne Heyecanı: 20 Milyon öğrenci Yaz Tatiline çıkacak

Eski 4 Hafta Önce   #1
Şengül Şirin

Okullarda Karne Heyecanı: 20 Milyon öğrenci Yaz Tatiline çıkacak

Okullarda karne heyecanı: 20 milyon öğrenci yaz tatiline çıkacak

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci ile 1,2 milyona yakın öğretmen için yılının son ders zili bugün çalacak Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim okullarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline girecek Eğitim öğretim yılının başında liselerde sınıfta kalma geri getirilmişti Yeni uygulamalar nedeniyle, bu yıl sınıfta kalan öğrenci sayılarında artış bekleniyor

Okullarda karne heyecanı: 20 milyon öğrenci yaz tatiline çıkacak - 1
Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim okullarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline girecek Eğitim öğretim yılının başında liselerde sınıfta kalma geri getirilmişti Yeni uygulamalar nedeniyle, bu yıl sınıfta kalan öğrenci sayılarında artış bekleniyor

Okullarda karne heyecanı: 20 milyon öğrenci yaz tatiline çıkacak - 2
İlk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan 20 milyondan fazla öğrenci ile 1,2 milyona yakın öğretmen, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 11 Eylül 2023'te ders başı yaptı

5 Şubat'ta başlayan ikinci dönem ise bugün sona erecek ve çalacak son zilin ardından, 3 aylık yaz tatili başlayacak

Ayrıca bu yıl ilk kez ortaokul öğrencilerine, ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtılacak

9 SINIFLARDA SINIFTA KALMA TELAŞI

Bu yıl yeni ders ortalaması 50 olan öğrencilerden en fazla 3 dersten başarısız olanlar, sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilecek

Eğitim öğretim yılının başında yapılan yönetmelik değişikliği ile liselerde sınıfta kalma geri getirildi Buna göre, 9'uncu sınıflarda 4 ders ve üzeri zayıfı olan öğrenciler, sınıf tekrarı yapacak Devamsızlık hakkını aşanlar da sınıf tekrarına bırakılacak Yeni uygulamalar nedeniyle, bu yıl sınıfta kalan öğrenci sayılarında artış bekleniyor Sınıf geçmede Türkçe baraj puanı da 70'e çıkarıldı

YENİ DÖNEMDE YENİ MÜFREDAT

2024-2025 eğitim öğretim yılının başlamasından itibaren Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredat, okul öncesi, ilkokul 1 sınıf, ortaokul 5 sınıf ve lise 9 sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde hayata geçirilecek

Öğrenciler, 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 9 Eylül 2024'te ders başı yapacak

ÜCRETSİZ YAZ OKULLARI AÇILIYOR

MEB, 1 Temmuz itibarıyla ilkokul 2 sınftan itibaren tüm kademelerdeki öğrenciler için "spor", "görsel sanatlar", "müzik" ve "bilişim" olmak üzere 4 alanda ücretsiz yaz okulları açacak

Yaz okullarının yanında ortaokul 8 ve lise 11-12 sınıf öğrencileri için akademik derslere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları verilecek

Ortaokul ve ortaöğretim kurumlarındaki kurslar, il ve ilçe merkez komisyonları tarafından belirlenen merkezlerde açılacak Öğrenci ve kursiyerlerden kurs ücreti alınmayacak

Okullarda karne heyecanı: 20 milyon öğrenci yaz tatiline çıkacak - 6
Mezunlara yönelik kurslar ise halk eğitimi merkezlerinde verilecek

Kurslar, 1 Temmuz'da başlatılıp 29 Ağustos'ta tamamlanacak 2 Eylül itibarıyla eğitim öğretim dönemi destekleme ve yetiştirme kursları açılacak

Yaz okulu kapsamında açılan kurslar, saat 1330'dan sonra ve haftada 5 gün planlanacak Bir dersten günlük 2 saatten fazla planlama yapılamayacak kursların süresi 4 haftadan az, 8 haftadan fazla olmayacak

BAKAN TEKİN'DEN VELİLERE ÇAĞRI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerden yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını istedi Velilerden ise, karne nedeniyle çocuklarına yüklenmemelerini istedi

Tekin, "Kötü bir karne her zaman düzeltilebilir ancak çocuklarımızın kişiliğine verilen zarar onarılamaz Karne, çocuklarımızın gayret ve çabalarının sadece bir özetidir, başarılarının veya yeteneklerinin nihai göstergesi değildir Karneleri, çocuklarımızı suçlamak veya yargılamak için değil, onları daha iyi yönlendirmek ve desteklemek için kullanmalıyız" dedi

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com