Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Firmalar & İşletmeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hava, kilidi

Hava Kilidi

Eski 11-09-2015   #1
sektor34

Hava Kilidi

Hava kilidi bileşeninin çeşitli faktörlere göre pek çok uygulama alanı bulunmaktadır Kullanılacağı alanın türü, şartları ve çeşitli niteliklerine göre farklı özelliklerde olan bileşen çeşitli uygulama alanlarına sahip

Uygulama Alanları
Silo boşaltma
Siklon boşaltma
Toz toplama
Dozajlama
Pnömatik taşıma
Konveyör bant besleme
Konveyör bant boşaltma
Makina
Sistem besleme
Sistem boşaltma
Hammadde dolum

Görüldüğü üzere hava kilidi bileşeninin pek çok uygulama alanı bulunmaktadır Özellikler seri üretimli tesislerde mutlaka bulunması gereken bileşenlerden olan ürünün üretimi kolaylaştırarak, insan gücünü bir nebze olsun düşürmeye yardımcı olduğu gibi üretim esnasında vakit kaybı yaşatacak durumları da ortadan kaldırır

Hücre tekeri olarak da bilinen bileşenin çeşitli boyut ve niteliklerde üretildiği ve kullanıma sunulduğu görülmekte Pek çok bileşen ile birlikte rahatlıkla kullanılabilir Dozajlama, silo altı bölgeler gibi çeşitli uygulama noktaları da bulunuyor Kullanılacağı alanın özelliklerine göre farklı nitelik ve tasarımlarda üretimi yapılan bileşenin genel özellikleriyle kullanışlı bir bileşen olması fabrika, üretim tesisleri ve daha pek çok noktada kullanılmasına neden olmuştur Ufak endüstri tesislerinde dahi görülebilecek bileşenlerden

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com