Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fasulye, mücveri, taze

Taze Fasulye Mücveri

Eski 01-13-2014   #1
Şengül Şirin

Taze Fasulye Mücveri

Fasulye, karnabahar, ıspanak, patates gibi sebzeler önceden haşlanarak Kabak, havuç gibi sebzeler ise çiğden kullanılır Damak tadınıza göre içine dereotu, nane ya da maydanoz eklenir

İsteğe göre sıcak, isteğe göre soğuk servis edilebilir Ben her iki şeklini de çok seviyorum ve servisini de sarımsaklı yoğurtla yapıyorum
Fasulye, kabak gibi sulu kalmadığı için mücveri hazırlarken içine bir miktar süt ilave ettim

Malzemeler:
  • 15 adet taze fasulye
  • 1 adet yumurta
  • 1 çay bardağı süt
  • 2 çay bardağı un
  • 1 diş sarımsak
  • 2 sap taze soğan
  • 1 tutam dereotu
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • Tuz
  • Karabiber
Kızartmak için:
  • Sıvıyağ
Yapılışı:
  1. Fasulyeleri yıkayıp 7-8 dakika kadar bol tuzlu suda haşlayın Haşladığınız fasulyeleri soğuk suya atıp soğutun, başlarını ve varsa kılçıklarını temizleyin
  2. Temizlediğiniz fasulyeleri enine ince ince dilimleyin Taze soğan ve dereotunu yıkayıp ince ince kıyın, sarımsağı ezin ya da rendeleyin
  3. Derin bir kaba tüm mücver malzemesini alıp iyice karıştırın ve kenara alın
  4. Tavaya sıvıyağı alıp kızdırın Hazırladığınız mücver hamurundan 1 er kaşık koyup önlü arkalı kızartın
  5. Kızaran mücverleri havlu kağıt serilmiş tabağa alın Fazla yağını çektirdikten sonra servis yapın

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com