Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bebeğimle, bursa, danışmanlık, destek, hamile, merkezi

Bursa Bebeğimle Ben Hamile Destek Ve Danışmanlık Merkezi

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bursa Bebeğimle Ben Hamile Destek Ve Danışmanlık Merkezi

SEVGİLİ ANNELER…
Bebek mi bekliyorsunuz, sizi kutluyoruz… Keyifli ve heyecanlı bir dönemin başındasınız Mutlaka merak ettiğiniz ve endişelendiğiniz çok şey var Biz bunların cevabını bulmanızda size yardım etmek ve destek olmak istiyoruz Bu kurs ile daha bilinçli ve keyifli bir hamilelik dönemi geçirmenize yardımcı olmak, kontrollü ve kolay bir doğum yaşamınızı sağlamak, güvenli, sağlıklı bir doğum ve sonrasında bakımınızı sağlamak için bu programı hazırladık…

VE TABİ SEVGİLİ BABALAR…
Biliyoruz ki bu macerada anneler kadar siz de heyecanlısınız Heyecanınızı paylaşmak, eşinizi anlamanızı sağlamak ve eşinize destek olmanın yollarını bulmanız konusunda yönlendirmek ve aranızdaki ilişkiyi daha da güçlendirmek başlıca hedeflerimizdir

NAZLI İŞÇİMEN KAYGUSUZ KİMDİR?
19 Mayıs Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı Mezuniyetinin ardından kurumsal hastanelerin Kadın Doğum ve Yenidoğan Yoğun Bakım servislerinde görev aldı Canada’nın Toronto şehrinde bulunan Woman’s Hospital ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda hamile annelere ve anne adaylarına eğitimler vermeye başladı

Çalıştığı alanlarda deneyim kazanıp, çeşitli araştırmalarda görev alarak kadınların hamileliğe hazırlanmasının ne kadar önemli olduğunun bilinciyle Bursa’da da ihtiyacın karşılanmasına yönelik bir merkez açmaya karar verdi ve 2011 Mayıs ayında Bebeğimle Ben Hamile Destek ve Danışmanlık Merkezi’nde anne ve baba adaylarını hamilelik, doğum ve bebek bakımına hazırlayan eğitimlerine başladı

BURSA BEBEĞİMLE BEN HAMİLE DESTEK VE DANIŞMANLIK MERKEZİ’ndeki eğitimlerin içeriği
*Kadının üreme organlarının anatomik yapısı,
*Gebeliğin oluşum hikayesi,
*Bebek oluşurken anne ve babanın psikolojisi,
*Hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlar,
*Hamilelikte beslenme ve günlük yaşam,
*Hamilelikte cinsel yaşam,
*Hafta hafta hamilelik,
*Anne karnında bebeğin gelişimi ve takibi,
*Gebelikte tarama testleri ve amniosentez,
*Babaların doğum planı,
*Doğum öncesi nefes ve rahatlama egzersizleri,
*Hamilelikte pilates ve nefes egzersizleri,
*Doğum çeşitleri ve doğumun fizyolojisi,
*Doğum sırasındaki anestezi çeşitleri ve ağrısız doğum,
*Doğuma hazırlık,
*Loğusalık dönemi (Fizyolojisi ve psikolojisi)
*Doğum sonrası egzersizler,
*Emzirme ve anne sütü,
*Yenidoğan bakımı (Göbek bakımı, yenidoğan sarılığı, bebeğin altının değiştirilmesi, bebeğin yıkanması, bebeğin gazının çıkarılması, bebek için rahatlama masajı, bebeğin aşıları, bebeğin uyku düzeni, bebeklerin tırnaklarının kesilmesi ve bakımı, bebeğin ağlaması ve onu sakinleştirmenin püf noktaları)
*0-6 ay anne–bebek ilişkisinin önemi yani dünya ile ilk ilişki ve bağlanma,
*Çalışan annenin işe dönmesi,
*Doğum sonrasında Anne–bebek grubu paylaşım toplantısı (bebekler 8 haftalık olduğu dönem, katılımcılarla ortak karar verilecek)

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bursa Bebeğimle Ben Hamile Destek Ve Danışmanlık Merkezi

Eski 01-06-2014   #2
Kayıtsız

Cevap : Bursa Bebeğimle Ben Hamile Destek Ve Danışmanlık Merkezi

MERHABA 13HAFTALIK HAMİLEYİM VE BÖYLE BİRMERKEZ OLMASINA ÇOK SEVİNDİM HAMİLELİK KONUSUNDA GEREK BESLEME GEREK EGZERSİZLER GEREKSE EĞİTİMLERE KATILMAK İSTİYORUM
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com