Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atila, bornova, halil, ilköğretim, izmir, okulu

Halil Atila İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Halil Atila İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Halil Atila İlköğretim Okulu Hakkında - Halil Atila İlköğretim Okulu Tanıtım - Halil Atila İlköğretim Okulu Resimleri - Halil Atila İlköğretim Okulu İletişim

Halil Atila İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İlk adı Yeşilova İlköğretim Okulu olan okulumuz, daha sonra Halil Atila Yeşilova İlköğretim Okulu adını almıştır2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında ise Halil Atila İlköğretim Okulu olarak değişmiştir Okulumuz 1980-1981 Eğitim Öğretim yılında beş derslik, çok amaçlı bir salon, bir müdür ve birde öğretmen odası olmak üzere eğitim öğretime başlamıştır (Bugünkü B blok)
Bölgeye yoğun göç nedeni ile 1986-1987 Eğitim Öğretim yılında 9 derslik, 1 adet çok amaçlı salon ve 5 idare odasından oluşan bugünkü “A” Blok hizmete sunuldu 1993-1994 Eğitim öğretim yılında ise “C” Blok eğitim öğretime açıldı2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında ise prefabrik binamız yapılmıştır

Okulumuz A Tipi İlköğretim okulu olup; 1980 - 1981 Öğretim Yılında eğitim ve öğretime açılmıştır Mevcut binamız A Blok, B Blok, C Blok,prefabrik bina olmak üzere dört bloktan oluşmaktadır
A Blokta 6, 7 ve 8 sınıfların dershaneleri, B ve C Bloklarda ise 1,2,3,4 5 sınıf ve ana sınıfları dershaneleri,prefabrik bina da 2 adet derslik,1 adet laboratuar ,1 adet okul aile birliği odası ve 1 adet teknoloji tasarım atölyesi bulunmaktadır
Okulumuzda sabahçı ve öğleci olmak üzere çift tedrisat yapılmaktadır

A- 1994-1999 YILLARI ARASINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR
1 İş adamı Sayın Halil Atila ile işbirliği yapılarak 8 derslikli ek bina yapıldı
2 Okulun tamamına kat kaloriferi yapıldı
3 Okulun bahçesine beşer kabinden oluşan kız ve erkek öğrenci tuvaletleri yapıldı
4 Konferans salonuna ; Gösteri sahnesi , perde , yer döşemesi ve 100 kişilik koltuk yapıldı
5 Temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere artezyen su kuyusu açıldı

B- 2000-2006 YILLARI ARASINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR
6- 12 dersliğimize “ Projeksiyon makinesi , bilgisayar , yazıcı , tarayıcı ve 500 adet birer kişili MDF lem öğrenci sırası yaptırıldı
7 14 Dersliğe bilgisayar ve 70 ekran televizyon alındı
8 Anasınıfı yeniden donatıldıBilgisayar , DVD ve 70 ekran televizyon alındı
9 Bütün bir derslikler ve birimler arasında ağ sistemi kurularak sürekli internet bağlantısı sağlandı
10 Okulun dış cephesi boyandı
11 Okul bahçesine 5 kabinli erkek öğrenci WC’ si , 15 musluklu çeşme , 2 soyunma odası ve okul kooperatifi için ek birimler yapıldı
12 Soru bankası , Fen Test (OKS ) , Ölçme Değerlendirme programları ve optik okuma makinesi alındı
13 2800 m2 olan okul bahçesine Kara Yollarının katkıları ile asfalt yapıldı
14 Okul kütüphanesindeki kitaplar 2005 ‘ e çıkarıldı Bilgisayar ve kütüphane programı alındı öğrencilerimizin hizmetine sunuldu
15 Bütün demirbaşlar elektronik ortamda kayda alındı
16 Bornova Belediyesinin katkıları ile B Blok arkasındaki ölü alana başta ana sınıfı öğrencileri için olmak üzere “ Çocuk Parkı “ yapıldı

C- 2006-2007 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR
17 İş adamı sayın Halil Atila ile işbirliği yapılarak okuldaki bütün zeminler , merdivenler , kapılar , pencereler ve bahçedeki ATATÜRK büstü yenilendi
18 Okul Aile Birliği tarafından bahçeye 1 Fen Teknoloji Laboratuarı , 1 derslik ve 1 OAB odası yaptırıldı
19 İkinci bir Ana Sınıfı donatılarak hizmete açıldı(Sabah 2,öğle 2 anasınıfımız faaliyettedir)
20 Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile gönderilen “ Bilgi Teknolojisi Sınıfı” aktif olarak devreye konuldu
21 Toplantı salonu ve Fen Teknoloji Laboratuarına , projeksiyon makinesi ve bilgisayar konuldu

Ç- 2008-2009 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR
22 Üçüncü ana sınıfı donatılarak hizmete açıldı
23 Teknoloji tasarım atölyesi hizmete açıldı
24 Resim öğretmenleri ve öğrencilerimizin katkılarıyla Atatürk portresi çalışması ve bayrak çalışması yapılarak okulumuzun dış duvarının uygun yerlerine asıldı
25 Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarında Bornova ikinciliği ve il çapında başarı belgesi elde edildi
26 AB Comenius projeleri hızlı şekilde yürütüldü
27 Sportif alanda büyük başarılar elde edildi
28 Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın işbirliği İle başlatılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında en temiz okul ve en sağlıklı okul yarışmasında okulumuz Beyaz Bayrakla ödüllendirilerek en temiz ve en sağlıklı okul seçilmiştir

D- SÜREKLİ YAPILAN ÇALIŞMALAR
29 Her eğitim-öğretim öğretim yılında olmak üzere ;
· Okulun içindeki bütün birimlerin badana ve boyası yapıldı
· Su depoları temizlenerek dezenfekte edildi
· Elektrik sistemi elden geçirilerek muhtemel kazaların önlenmesi sağlandı
· Temizlik işlerinde kullanılmak üzere 3 bayan eleman ve 1 gece bekçisi çalıştırıldı
· Okuldaki bütün demirbaşların sigortası ( 300000 YTL ) yapıldı
· Bozulan elektronik araç ve gereçlere anında müdahale edip onarmak için teknik servislerle anlaşma yapıldı
· Okula maddi kaynak sağlamak amacı ile çay partileri , kermes yapıldı
· Öğretmenler ve veliler arasındaki ilişkiyi güçlendirmek için yemekli geceler düzenlendi
· Başta “ Çanakkale ve Efes “ olmak üzere tarihi ve turistik yerlere geziler yapıldı
· Okulda tiyatro oyunları sergilendi
· Bornova Uğur Mumcu Kültür Merkezindeki tiyatro gösterileri izletildi
· Bayramlarda çevremizde gelir durumu iyi olanların katkılarıyla giyecek malzemeleri yardımı yapıldı
· Velilerin cep telefonlarına sınav sonuçları,devamsızlık,yazılı notları,uyarı bildirimleri,toplantı tarihlerinin bildirilmesi sağlandı(2006-2007 yılı)
· Rehberlik servisi yıl boyunca OKS sınavları ve okullar hakkında kendileri ve çeşitli dershanelerden rehber öğretmenler eşliğinde öğrenci ve velileri bilgilendirme amaçlı toplantılar yapmaktadır
· Çeşitli yarışmalara katılmak üzere halk oyunları ekibi kurulmaktadır

D- OKUL KANTİNCİSİ İLE YAPILAN ÇALIŞMALAR
30 Her eğitim-öğretim yılının başında kantinin içi ve dışı boyandı
31 Yıl içinde kantin sürekli temiz tutuldu
32 Markalı ve kaliteli malların satışına özen gösterildi
33 Çalışan personelin kılık kıyafeti ve davranışları ile örnek olacak şekilde davranmaları sağlandı
34 Belirlenen sürelerde çalışanların sağlık kontrollerinin yapılması sağlandı
35 Çalışan personelin her ay Maliye Bakanlığına primlerinin yatırılmadığı kontrol edildi

LABORATUARIMIZ
Laboratuarımızda bulunan araç-gereçlerimiz şunlardır:
213 adet kaset ve vcd, Yoğaltıma kayıtlı 93 parça ,B demirbaşa kayıtlı 203 parça ders araç gerecimiz bulunmaktadırBunlardan bazıları şunlardır
Laboratuarımızda bulunan projeksiyon makinesı,internet bağlantılı bilgisayar ile konularımızı cd ve kasetlerden izlerken,internetten konularımızla ilgili yayın yapan sitelerden de yararlanıyoruz(konu anlatımı,test soruları,deneyler gibi) Öğrencilerimiz burada bulunan tepegöz ,hazır alınmış asetatlar veöğrencilerin kendi hazırladıkları asetatlar ile konularını anlatıyorlar ve örnek sorularını çözüyorlar
Deney setleri ile öğrencilerin deneyleri yapmaları sağlanmaktadır
3 adet mikroskop,1 adet elektrikli mikroskop,1 adet videoskopumuz mevcuttur

ANASINIFLARIMIZ

Okulumuzda 3 anasınıfı bulunmaktadırSabahçı 2 şube, öğleci 3 şube olmak üzere 5 şubemiz vardır Her şubemizde şunlar bulunmaktadır

1 er adet büyük ekran tv
1 “ “ cd çalar,cd ler
1 adet bilgisayar
1 adet kasetçalar
İlgi köşeleri (kukla, kitaplık, evcilik, masa oyuncakları köşesi, blok köşesi vs)
Bahçede oyun parkı(kaydırak,salıncak, tahteravalli,plastik ev,kum havuzu)

Halil Atila İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
Okulun Adı : Halil Atila İlköğretim Okulu
Okul Adresi : Yeşilova Mh 4048/2 sk No:10 Altındağ / Bornova İzmir
Telefon Numaraları : 0 (232) 462 58 93
Faks Numaraları : 0 (232) 462 07 37
Okulun Web Adresi: http://wwwhayesilovak12tr
E-mail Adresi : 313226@mebk12tr
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Halil Atila İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Halil Atila İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Eski 01-03-2014   #2
Kayıtsız

Cevap : Halil Atila İlköğretim Okulu Bornova İzmir

çocuk bakım ve gelişim kursundan milli eğitim onaylı sertifka aldımanasınıf ve kreşlerde yardımcı teyzelik yapabilirime m l sesi mezunuyumyeşilovada oturuyorumçalışmak için engelim yok0 545 685 17 41
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com