Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Astroloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2013, burç, günlük, mart, pazartesi, yorumları

18 Mart 2013 Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Eski 03-17-2013   #1
Şengül Şirin
Icon7

18 Mart 2013 Pazartesi Günlük Burç Yorumları

18 mart 2013 pazartesi günlük burç yorumları

Koç Burcu Yorumu

Uzun vadede olumlu ve şanslı etkiler altında olmanıza rağmen bu gün sizin için bazı açılardan sıkıntılı ve yorucu bir gün olabilir Arkadaşlık ilişkilerinizde biraz yorucu şeyler yapmak zorunda kalabilirsiniz Sizden daha güçlü kişiler ya da kapasitenizin üzerindeki uğraşlar karşısında mücadele vermek zorunda kalmanız olasıdır İçinde olacağınız durumlar her ne olurlarsa olsunlar gözünüz yılmamalı çünkü eşitsizliklere karşı mücadelede ve rekabetle ilgili konularda şanslısınız

Boğa Burcu Yorumu

Özellikle 10 Mayıs’tan sonra doğmuş bir Boğa’ysanız üzerinizdeki olumsuz etkiler iyice yoğunluk kazanabilir Hangi tarihte Doğmuş olursanız olun, Astrolojik olumsuzluklar size maddi sıkıntı ya da duygusal ilişkilerinizdeki anlaşmazlıklar olarak yansıyabilir Özellikle duygusal ilişkileriniz sizi tatmin etmez durumda olabilir Büyük bir kavga ya da ayrılık ihtimali yoksa da birlikte olduğunuz kimsenin tutumu size itici gelebilir

İkizler Burcu Yorumu

Sinirlerinizin oldukça gergin olduğu bir dönemde olduğunuz için çevrenizdeki kimseleri kırabilirsiniz Ani sinirsel patlamalara karşı ihtiyatlı olmanız gerekiyor Duygusal ilişkilerinizde daha şanslısınız Yeni bir arkadaşlık için olumlu gelişmeler olabileceği gibi süregelen bir ilişki içindeyseniz, birlikte olduğunuz kimse hakkında bazı şeyler de öğrenebilirsiniz Bu gün ayrıca, sizi bir süreden beri sıkan bir konudan kurtulmanız da olasıdır

Yengeç Burcu Yorumu

Bu gün oldukça önemli bir karar vermek ya da tercihte bulunmak durumunda kalmanız olasıdır Böyle bir durumla karşılaşırsanız yapabileceğiniz en kötü şey başkalarından fikir danışmanız ya da herşeyi aşırı akılcı şekilde tartmanızdır Bu gibi şeylerin bu konuda size faydası yok Kimsenin etkisinde kalmadan, mantığınızdan çok duygularınıza güvenerek kararınızı, içinizden geldiği gibi vermeniz gerekiyor

Aslan Burcu Yorumu

Bu gün dargın olduğunuz kimseler varsa onlarla barışmanız, dargın olduğunuz kimse yoksa yeni dostlar edinmeniz mümkündür Yardıma ihtiyaç duyduğunuz konular varsa gereken yardımı bu gün alabilirsiniz Duygusal ilişkileriniz de yeniliklere açık Yeni bir karşı cins ilişkisi başlatabilirsiniz Bu gün ayrıca bir süreden beri istediğiniz birşeye sahip olmanız ya da onu ilerde elde edebilecek gelişmelere sebep olabilecek doğrultuda harekete geçmeniz mümkündür

Başak Burcu Yorumu

Bu gün üzerinizde olan etkiler sizi biraz aceleci ve biraz da hayalperest bir yapabilir Aslında bu kötü bir durum değil Sadece aşırı iyimserlik içinde olabilir, en ufak gelişmeler karşısında bile büyük hayallere dalıp, planlar kurabilirsiniz İyimserliğinizi kontrol altında tutmanız her açıdan iyi olabilir Dikkat etmeniz gereken şey, herşeyi bitti zannederek gevşememektir Bunların dışında bu gün bir yolculuğa çıkmaya çok uygunsunuz

Terazi Burcu Yorumu

Duygusal olarak güne biraz sıkıntılı başlamanız mümkündür Hatta eğer siz bir kadınsanız birlikte olduğunuz erkekle tartışmanız ve hatta kendinizi yalnız hissetmeniz de olasıdır İlerleyen saatlerle birlikte kısa mesafede bir yolculuk yapmanız, bazı dedikodular duymanız mümkündür Öğleden sonraysa, çevrenizdeki olaylar hareketlilik kazanacak ve ilk saatlerdeki terslikler ortadan kalkacaktır

Akrep Burcu Yorumu

Bu gün bir önemli işiniz yüzünden birlikte olduğunuz kadını görememek gibi bir durumunuz varsa yapacağınız en iyi şey, işinizi erteleyip, zamanınızın çoğunu birlikte olduğunuz kadına ayırmanızdır Eğer zamanınızı ciddi konulara ayırırsanız sizin için münakaşa kaçınılmaz olabilir Kafanızla hareket etmeli, ileriye yönelik planlarınızı gözden geçirmeli ve eğlenceye zaman ayırmalısınız

Yay Burcu Yorumu

Maddi konulardaki beklentilerinizin sizi hayal kırıklığına uğratması olasıdır Bu durumu fazla dert etmeniz gerekmez çünkü önümüzdeki günlerde durum değişecektir Sabah saatleriyle öğlen arasında, çevrenizdeki kimselerin tamahkar düşünce ve tutumları sizi, onların hakkında yeniden değerlendirme yapmak zorunda bırakabilir Güvendiğiniz ve beklentilerinizi karşılıksız bırakan kimseler hakkında bu güne kadar gözünüzden kaçmış olan bazı şeyleri farkedecek ve herşeyi daha iyi anlayacaksınız

Oğlak Burcu Yorumu

Bu gün sizin için alışılmıştan çok daha hareketli ve yorucu başlayabilir Sabah saatlerinde kafanızı kızdırabilecek gelişmelerle karşılaşabilir ve kendinizi kontrol altında tutmazsanız çevrenizi kasıpkavurabilirsiniz Sert ve tartışmalı ortamlardan çekinmeniz de gerekmez Bu gibi durumlarda son sözü sizin söyleyeceğinizi bilmelisiniz Alışılmadık bir enerjiye sahip olduğunuz için fikirlerinizi insanlara kolaylıkla kabul ettirebilirsiniz

Kova Burcu Yorumu

Bu gün kendinizi veya karşınızdaki kimseyi yanıltmadan samimi olarak tartmanız ve cevaplar vermeniz gerekiyor Karşı cins ilişkileriniz için iyi bir dönemdesiniz Özellikle siz bir erkekseniz daha önce sizi düşünmeyen bir kadını baştan çıkartmanız ya da en azından hakkınızda istekli düşüncelere dalmasına sebep olmanız olasıdır Siz bir kadınsanız, önemli konumlarda olan ve sizden yaşlı bir erkekten samimi yaklaşımlar görebilirsiniz Bu yaklaşımların nasıl sonuçlanacağı sizin tutumunuza kalıyor

Balık Burcu Yorumu

Gitmek istediğiniz bir yere geç kalabilir ya da hiç gidemeyebilirsiniz Duygusal ilişkileriniz de bu gün için sizi üzecek gelişmelere açıktır Çevrenizdeki, sizinle hiç ilgisi olmayan bir olumsuzluğun sizi de etkilemesi, en azından düşünce olarak karamsarlaştırması olasıdır Bu gün psikolojik olarak zayıfsınız Bunu bilerek, gözünüze olumsuz gelen şeylerin aslında pek de kötü olmadıklarını hesaba katmalısınız Bu etkiler sadece bu gün içindir ve önümüzdeki günlerde bu durumdan yavaş yavaş sıyrıldığınızı göreceksiniz

Cevap : 18 Mart 2013 Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Eski 03-17-2013   #2
Şengül Şirin
Icon7

Cevap : 18 Mart 2013 Pazartesi Günlük Burç Yorumları

KOÇ
Gökyüzü, güne kendinizi yenilenmiş, arınmış, ruhsal ve fiziksel olarak güçlü bir şekilde başlayacağınızı müjdelemekte Bugün arzularınız son derece kuvvetlidir Her türlü zorluğun üstesinden gelebilir, önünüzdeki engelleri azminizle aşarak yeni başlangıçlara hızla ve doğru adımlarla yol alabilirsiniz Gün sizin gününüz, keyfine vararak hareket edin Özel yaşamınızda ise eşinizin soğuk ve sizi görmezden gelen hareketlerine tepkiniz oldukça hiddetli olabilir Haklı olsanız bile sakin kalmayı başarmalı, tepkilerinizi kontrol altında tutmalısınız Bekar Koç’lar, bugün iş arkadaşlarınızdan birinin uzun zamandır size karşı yoğun duygular beslediği itirafı ile şaşırabilirsiniz

Günün Olumlaması:
Gözlerimi kapıyor, zihnimin derinliklerine iniyor, beni yoran ve meşgul eden tüm düşüncelerimi güçlü inancımla zihnimden, kalbimden, ruhumdan temizliyorum Zihnimi, kalbimi ve ruhumu aşkla dolduruyor, yaşamı aşkla yaşıyor, işimi aşkla yapıyor, doğan her günle yenileniyorum

Günün Rengi: İndigo

Günün Kristali: Topaz

BOĞA

Gökyüzü bugün, iş hayatınızda güvendiğiniz bir insan hakkında yanılgılar yaşarak gerçek yüzünü göreceğiniz bir olayla karşı karşıya kalacağınıza işaret etmekte Oldukça üzülüp şaşırabilirsiniz İnsanları kendiniz gibi görmekten vazgeçin artık Güveneceğiniz insanları seçerken duygularınızdan çok aklınıza güvenerek hareket edin Yeteri kadar üzülüp hırpalandınız Siz her şeyden ve herkesten önce kendinize güvenmeyi öğrenmelisiniz Maddi konularda ortaklaşa yapılan işlerde kazançlar söz konusu Bugünlerde iş birlikleri ve akıl ortaklıkları sizi kazançlı çıkaracak Özel yaşamınızda ise duygularınız son derece yoğundur Hissettiklerinizi ifade edin, duygular paylaştıkça zenginleşir Aşkı, sevgiyi ve öfkeyi ruhunuza hapsetmenizin ağırlığından kurtulmanın zamanı gelmedi mi sizce de?

Günün Olumlaması:
Aşk şiir olup dökülüyor dilimden Sevginin barışçı gücü yaşamımı kuşatıyor renk cümbüşü ile Ruhum, bedenim, zihnim gençleşiyor doğan her günle Aşkın gücünü deneyimliyor, tevekkül ediyor, hayatın sırrına erdikçe kapıları bir bir aralıyor, başarıdan başarıya hızla yol alıyorum

Günün Rengi: Mor

Günün Kristali: Akuamarin

İKİZLER

Bugün enerjiniz öylesine kuvvetli ve etkileyicidir ki çevrenizdeki tüm insanların hayranlığını kazanacağınız kesin İşinizle ilgili önemli bir projeniz varsa sunumu bugün gerçekleştirebilir, yine toplantı ve görüşmelerinizi gün içerisinde yapabilirsiniz Özel yaşamınızda ise uzun zamandır yüreğinizde biriktirdiğiniz konuları konuşmanın zamanı geldi Duygularınızı bastırmaktan vazgeçmeli ve her şeyi tüm açıklığı ile birlikte olduğunuz insanla konuşmalısınız Bekar İkizler, bugün karşılaşacağınız ya da tanıştırılacağınız biri sizi fazlası ile etkileyebilir ve ilerleyen günlerle birlikte birbirinizi daha yakından tanıyarak keyifli bir ilişkiye hızla adım atabilirsiniz

Günün Olumlaması: Aşkın gücü ruhumu geçmişin olumsuz izlerinden yıkayıp arındırdı Yeni doğmuş bir bebek gibi saf ve güzelim Tercihlerimi yaşamın bana kattığı olgunluklar ile belirliyorum Aşkın muhteşemliğinin yaşamıma ışık olup doğması ile hayatımı yeni baştan zenginlik, huzur ve sağlıkla yaşıyorum

Günün Rengi: Mavi

Günün Kristali: Ay taşı

YENGEÇ

Bugün uzun zamandır arkadaşlık yaptığınız bir hemcinsinizle ciddi bir tartışma yaşayabilir, ona karşı anlamadan dinlemeden ön yargı ile yaklaşarak kalp kırıp üzülebilirsiniz Bugün anlayışlı olmaya ve size söylenenleri yanlış anlamamaya özen gösterin, aksi halde ilişkilerinizi derinden zedeleyebilirsiniz İş hayatınızda ise elektronik eşyalarda yaşanacak arızalar yüzünden sıkıntılı anlar, iletişimle ilgili problemler söz konusu olabilir Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle paylaştığınız bir sırrı 3 şahısların duymamasına özen gösterin

Günün Olumlaması:
Eğriyi doğruyla, sahteyi gerçekle, öfkeyi sevgiyle yendim ve fark ettim ki öğrenip geliştikçe hiçliğin muhteşemliğini idrak ettim Bana sunulmuş hayatın kıymetini anladım ve üzerime düşen sorumlulukları sevgiyle kabul ettim Kendimi yenebilmenin ve geliştirebilmenin şükrü ile günü bütünün hayrına en güzel hali ile değerlendirmeye niyet ettim

Günün Kristali: Labradorit

ASLAN

Bugün ortaklaşa işlerde sabırlı davranmalı ve ilk sözü söyleyen, ilk kararı veren taraf olmamaya özen göstermelisiniz Kendinizi pek çok konuda ifade edip önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz Ne istediğinizi biliyorsunuz, fırsatları iyi değerlendirecek, maddi manevi kazançlı çıkacaksınız Bugün insanların ne yaptıklarını boş verin ve siz yapmanız gerekenlere odaklanın Bırakın kötüler kendi yaptıkları ile uğraşsın dursun Sizi siz yapan özellikleriniz için şükredin ve gelen fırsatları kısa sürede değerlendirmeye bakın Hem iş hem de özel yaşamınızda şans sizden yana Bir beraberlik içinde değilseniz o özel insanla tanışabilir, huzur dolu bir aşkın içinde bulabilirsiniz kendinizi

Günün Olumlaması:
Beni ben yapan cömertliğimi, sevgi dolu yüreğimi, açık sözlülüğümü çok seviyorum Ruhumun ve kalbimin güzelliği için şükrediyor, başkalaşmadan gelişerek özüme sadık kalabilmenin mucizelerini yaşıyorum

Günün Kristali: Akik

BAŞAK

Gökyüzü bugün, işinizle ilgili konularda detaylara önem vermeniz yönünde uyarıyor sizleri Yaptığınız işi 2 kez kontrol etmek faydanıza olur Maddi zararlarla karşılaşmanın önüne geçmiş olursunuz Geçmişte problem yaşadığınız insanlarla da iş ilişkileri içinde olmamaya özen göstermeniz gereken zamanlardasınız Kısacası bugün risk gerektiren işlerden uzak durmalısınız Özel yaşamınızda ise yakınlarınızla ilişkilerinizde güven tazeleyeceğiniz, var olan sorunları karşılıklı anlayışla çözüme kavuşturacağınız güzel zamanlardasınız Evliliğinde problem olan Başak’lar, bugün arkadaş ya da yakınlarınızın etkisinde kalarak problemleri daha da büyütür tarzda davranışlar sergilemekten kaçınmalısınız

Günün Olumlaması:
Sevdayla bütünleşti yüreğim ve ruhum özgürleşti aşkın rüzgarı ile Sevginin gücünün getirdiği güzellikler yaşamımın dört bir yanını sardı Yaşadığım en kutsal kuşatmanın korumasında ve huzurundayım

Günün Kristali: Kyanit

TERAZİ

İş hayatınızda yaşanan belirsizlik sizleri bir hayli kaygılı bir ruh haline büründürebilir Kaygılar öfkeye dönüşürse sağlıklı kararlar alamayabilirsiniz Öfkeniz sadece kendinize karşı yaptığınız bir engeldir Gerçekleri görmezden gelecek bir yapıda olmadığınıza göre şimdi harekete geçmeli ve rahatsızlık duyduğunuz tüm konularda fikirlerinizi söyleyerek yapmanız gereken hiçbir şeyi ertelememeli, belirsizliklerin üzerine kararlılıkla gitmelisiniz Kaybetme korkusunun ruhunuzda gezinerek sizi engellemesine izin vermemelisiniz Özel hayatınızda ise olayları kendi lehinize çevirebileceğiniz, sakinliğiniz ve davranışlarınızdaki uyum sayesinde takdir görüp ilişkilerinizi olumlu yönde yapılandırabileceğiniz bir gündesiniz

Günün Olumlaması:
Yüreğimin sesine kulak verdiğimde aydınlanıyor, ben olmaktan çıkıp bütünün hayrına doğru yol alıyorum Benliğin esir edici ağırlığından kurtuluyor, biz olma yolunda tamamlanıyorum Sevgiyle ve aşkla öğreniyor, paylaşıyor ve aydınlanıyorum

Günün Kristali: Mavi Akik

AKREP

Bugün maddi konularda oldukça şanslısınız, yaptığınız her işte şans sizden yanadır Şans oyunlarında da sürprizler yaşanabilir Özel yaşamınızda ise eşinizin maddi durumundaki dengesizlik sizleri bir hayli zorlayabilir Bu süre içinde birbirinize destek olmalı, daha önce yaşadığınız zorluklardan aldığınız deneyimlerle hareket etmelisiniz Bekar ve beraberliği devam eden Akrep’ler, kıskançlık duygunuzu kontrol altına almalı, gereksiz tartışmalarla sevdiğiniz insanı üzmemelisiniz Evli ve ilişkisinde sorunlar yaşayan Akrep’ler, bugün çocuk ya da çocuklarınızla ilgili konulardan dolayı ortak kararlar almanız gerekebilir Sakin olun ve çocuklarınızın ilişkinizdeki problemden etkilenmesine sebep olacak kişi siz olmayın

Günün Olumlaması:
Doğan her günü farkındalığım idrakinde değerlendirmeyi, yaşadığım acılarla olgunlaşan yüreğimdeki bilgeliği, ruhumdan gelen sevginin yüzüme yansıyan tezahürünü, gelişirken değişmeyen yüreğimi ve beni ben yapan özelliklerimi seviyorum Ey hayat, sana teşekkür ediyorum; yaşadıklarım, yaşatacakların, yoluma kattığın katacakların için

Günün Kristali: Beril

YAY

Gökyüzü bugün, fevri çıkışlar sergilemekten, ani kararlar alıp uygulamaktan uzak durmanız için uyarıyor sizleri Sonuçları oldukça sıkıntılı olabilir Sakinleşin, derin derin nefes alın ve kimsenin kızgın ve öfkeli ruh halinizden faydalanmasına izin vermeyin Sakinleşmeyi ne yaparsanız yapın başaramadıysanız bulunduğunuz ortamdan kısa süreli de olsa uzaklaşın ve tartışmaların size sadece zarar getireceğini bilerek hareket etmeye çalışın Bugün iç dünyanıza yönelin Kızgınlıklarınızı, kalbinizdeki yaraları, yaşadıklarınızı, yaşayacaklarınızı, yapmanız gerekenleri, sevdiklerinizi düşünün Meditasyon ve dua ile ruhunuzu dinlendirin Aile bireyleri ile ilişkilerinize önem verin, onların tavsiyelerini mutlaka dikkate alın Özel yaşamınıza ise beklemediğiniz insanlardan gördüğünüz davranışlar sizleri incitti Değiştiremeyeceğiniz gerçekleri kabullenin ve onlara karşı tavrınızı değiştirerek siz değişin

Günün Olumlaması: Biliyor ve inanıyorum ki ilahi adalet hiçbir zaman şaşmaz Uğramış olduğumuz haksızlıkların hakkını bu yüce sisteme havale ediyorum Ben günü bolluğu, bereketi ve sevgisiyle bütünün ve kendimin hayrına olacak şekilde en adil ve hakkaniyetli hali ile değerlendiriyorum

Günün Kristali: Tanzanit

OĞLAK

Gökyüzü bugün, oldukça pozitif ve enerjik bir ruh hali içinde olacağınızı müjdelemekte İş hayatınızda kendinize olan güveniniz ve pozitif enerjiniz birçok insanın dikkatini çekecek, size birçok yeni teklif ve fırsatın kapılarını aralayacak Zamanı ne kadar iyi değerlendirirseniz o denli kazançlı çıkacaksınız Bugün kendinizi ifade ediş tarzınız, olaylar karşısındaki yaklaşımınız çok etkileyicidir Taleplerinizi bugün dile getirebilirsiniz Yeni anlaşmalar için de oldukça uygun bir gündesiniz Özel yaşamınızda ise evli Oğlak’lar, eşinize zaman ayırmalı, onu dinlemeli, anlamaya çalışarak hareket etmeli ve ona verdiğiniz değeri cömert bir şekilde göstermelisiniz Bekar Oğlak’lar, gün sizin gününüz, olabildiğince ruhunuzu şımartın

Günün Olumlaması:
Kendimi sorgulayıp keşfetmenin yüksek bilinci ile aşka doğru yürüyorum Öğrendikçe gelişiyor, geliştikçe tevazuun önemini fark ediyor ve ruhuma katarak zenginleşiyorum Her gülüş, her gözyaşı, her söz ayrı bir önem ve ayrı bir değer kazanıyor gönlümde Gülmelerimi de, sevmelerimi de, üzüntülerimi de seviyorum Ruhuma kattıkları zenginlikle büyüyorum

Günün Kristali: Topaz

KOVA

Bugün gizli kalmış pek çok konu gün yüzüne çıkabilir; bu olumlu da olabilir, olumsuz da Geçmişle alakalı konular zor durumda kalmanıza sebep olabilir Gerçekleri kabullenerek hareket ederseniz daha az zararla karşılaşırsınız Reddetmek=Kaybetmek Akıl oyunlarınız ters tepebilir Kısacası evdeki hesap çarşıya uymayabilir Kontrolünüz altında tuttuğunuz pek çok konu elinizden kayıp gidebilir, dikkatli davranın Özel yaşamınızda ise birlikte olduğunuz insana dürüst davranmalı, onun uyarı ve görüşlerini tepki ile karşılamadan, onu anlamak için biraz daha duyarlı davranmalısınız Bekar Kova’lar, aşk hayatınızda eski sevgilinizle ilgili sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz

Günün Olumlaması:
Gerçeğin farkına varamayanların, karanlıklarından uzaklaşıp aydınlığa giden yolda yürüyebilmenin hazzındayım İyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı fark edebilmenin şükrüyle sahip olduğum yeteneklerimi ve birikimi en yüce, en değerli haliyle bütünün hayrına kullanıyor, emek verdikçe kazanıyor ve başarı ile yürümeye devam ediyorum

Günün Kristali: Pembe kuvars

BALIK

Gökyüzü, isteklerinizin bir hayli yükseleceğine, dünya görüşünüzün önemli yönde gelişerek sizi daha kararlı, daha güçlü bir hale getireceğine işaret etmekte Bu dönem sizlere yaşamınızın birçok noktasında önemli değişimler yaşatabilir Yeniden doğmuşçasına hür ve rahatlamış hissedeceksiniz Fakat uzun süredir sorunlu bir beraberlik içindeyseniz ilişkinizdeki sorunları kaldıracak gücü bulamayabilir, aşırı duygusal davranarak sağlıklı kararlar alamayabilirsiniz Bu süreçte beklemede kalmak ve keskin kararlar almamak, yapacağınız en doğru davranış olacaktır Ailevi olaylar sizi bir hayli yorabilir, maddi manevi fedakarlık ettiğiniz insanlardan hiç hak etmediğiniz davranışlar görerek üzülebilirsiniz

Günün Olumlaması: Yaşanmışlıklarımdan aldığım olgunluklar, yüreğimde ve gözlerimdeki derinlikte gizlidir Bunlar benim değerlerimdir Şimdi değerlerimi koruyor ve fırsatları en doğru, ve en yüce hayrıma olacak şekilde değerlendiriyorum

Günün Kristali: Aragonit

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com