Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çay, hızlandıran, iştahı, kesen, metabolizmayı

Metabolizmayı Hızlandıran İştahı Kesen Çay

Eski 01-22-2013   #1
Şengül Şirin

Bu çay gerçektende çok işe yarıyor
Tarifi Mevsimlerden Roma blogundan aldım dahiliye uzmanı olan Dr Mehtap Pasin Gualano'ya ait Hatta kadınlar kulubundeki Güldemir de bahsetmiş :) çok faydalandım güldemirde bu çay ile 25 ayda 12 kilo vermiş

Malzemeler:
- 1 elma (kabuklu)
- 1 limon
- 1 tane çubuk tarçın
- 1 tatlı kaşığı tane karabiber
- 5-6 tane karanfil
- 3 lt su

• Elma ve limon yıkanır, kabuklarıyla dörde bölünür
  • Diğer malzemelerle birlikte bir tencereye alınır
  • 15 lt oluncaya yani yarıya ininceye kadar kaynatılır(yarıya indiğini anlamak için önce 1,5 lt suyu malzemelere ekleyin tenceredeki seviyeye bakın -kaynatma işlemini göz kararı bu seviyede su kalıncaya kadar yapacaksınız- sonra kalan 1,5 ltyi ekleyin)
  • Tel süzgeçten geçirilerek süzülür Elma ve limonlar süzme işlemi sırasında- hatta ben kaynama sırasında eziyorum- iyice ezilmeli ancak tane karabiberleri ezmeyin yoksa çayın çok yakıcı bir tadı olur

Bu çay buzdolabında iki gün saklanabiliyor Yemeklerden bir saat önce bir bardak olmak üzere günde üç bardak soğuk olarak içiliyor Sıcak olarakta içilebiliyor

yazarcafecom

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com