Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Dantel, Örgü ve El Sanatları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bambu, çanta, saplı, yapılışıanlatım, örgü

Bambu Saplı Örgü Çanta Yapılışı-Anlatım

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bambu Saplı Örgü Çanta Yapılışı-Anlatım

Bayanlar İçin Bambu Saplı Örgü Çanta modeli yapılışı
Çok Şık Bambu Saplı Örgü Çanta Yapılışı
Örgü Çanta modelleri

Çanta Yapılışı:55 ilmek başlanır Düz örgü ile 2-3 sıra örülür ve daha sonra yanlardan 1ilmek içerden 2-3 sırada bir 1’er ilmek kesilir 40 ilmek kalınca 12 sra daha örülerek ilmekler kapatılır Bunun gibi 1 parça daha örülür Kenarlardan dikilerek iç kısmına astar geçirilir Ağız kısmından içe doğru 4’er cm kıvrılarak çanta sapları dikilir Çantanın ağız kısmına 10 ilmek başlayarak 24 cm ayrı bir parça örülür, uç kısmına büyük bir ilik açılır ve çantanın arka yüzüne dışardan sabitlenerek dikilir Ön yüze de büyük bir düğme dikilerek, ilikten geçirilir ve çanta bitirilir Çantanın içine ayrıca para cüzdanı olarak kullanılabilinen, dikdörtgen şeklinde bir parça örülür, dikilerek içi astarlanır ve çanta ile kullanıma hazır hale getirilir

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com