Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kalsiyum, kil, montmorillonite

Kalsiyum Montmorillonite Kil Nedir? Nedir?

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kalsiyum Montmorillonite Kil Nedir? Nedir?

Kalsiyum Montmorillonite Kil Nedir?

Kalsiyum Montmorillonite (yaşayan kil) yenilebilir kil olarak bilinir ve başlıca mineraller, tüm canlı organizmalarda enzim üretimini artırmak içindir Bu dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan ve her alanda saf olarak bulunması ve mineral içeriği kendi benzersiz yapmaktadır Üzerlerinde 60 makro, mikro minarel ve eser elementler vardır

Montmorillonite killerin yeryüzünde temel mineral ve elementlerin en yüksek ve en zengin doğal formu arasındadır Ayrıca bu form bitkiler, hayvanlar ve insanlar tarafından kolay sindirilebilir Bilim adamları Dünyanın çeşitli yerlerinde onu aradılar ve hayvanların bunları yediğini gözlemlediler

Montmorillonite Kil iki türlüdür Montmorillonite Kil, sodyum ve kalsiyum diye iki türü vardır Montmorillonite kil montmorillon Fransada isimlendirilmiştir Bentonit kil olarak da Amerikada bilinir

Sodyum Montmorillonite alçı sektörü, petrol kuyusu, kedi kumu, ayakkabı cilası, yağ, beton, dinamit, ve birkaç temizlik maddeleri sektöründe kullanılır

Koi ve diğer balık yemlerinde kalsiyum montromrillonite kil kullanılır Kilin faydaları Üniverste çalışmalarında kanıtlanmıştır Koi havuzlarınada mineral ve eser elementlerden zengin olması için Montmorillonite kil kullanılır

Filtrasyon sistemlerinde yararlı bakteriler sudaki minarelleri kullanırlar ve azaltırlar Filtrasyon sistemlerine eklenen kil dengeyi yeniden korur hale gelecektir

O yüzden montmorillonit kil ihtiva eden Dainichi yem su dengesini bozmaz, aksine düzeltir

Montmorillonite kil sindirimi artırır ve toksinlerin zararsızlaştırılmasını sağlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com