Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
günlük, örneği

Günlük Örneği 1

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Günlük Örneği 1

ŞAİR NİGAR HANIM?DAN

31101917

İleride, bu satırlar bir kimsenin gözüne değerse, defterin güzelliğine şaşılmasın! Onu, bugün, Mahmutpaşa?da satın aldım, ama, az kaldı canım pahasına Aman Yarabbi! İstanbul?umuza böyle ne oldu? Kalabalıktan tramvaylara girmek kabil değil ki! Toptan gülle çıkar gibi zorla bir vagona attım Bu, tramvaya girmek değil, ezilmek, üst baş parçalamak

Ne oldu halkımıza Yarabbi? Bu her yeri dolduran kifayetsiz, kaba, kötü dilli insan kalabalığı nereden geldi? Evde yalnızlığıma, sokakta bu kalabalığa dayanamıyorum, ağlayacak hale geliyorum İşte böyle, avunmak için, avare bir kuş gibi çırpınıyorum Şu defterle de dertleşmesem çıldıracağım

821918

Dün Naciye Sultan?a telefon edip ?Pek göreceğim geldiyse de vasıta bulunmadığı için mehcur kaldığımı? söylemiştim Lütfen araba gönderdi Havanın şiddetine rağmen pek rahat gittim Beşe kadar birlikte vakit geçirdik, çay içtik Sultan Efendi pek ziyade iltifat etti,

-Bu harb ne zaman bitecek?

diye benden sordu Halimiz ne olacak Yarabbi? Acıklı insanlık daha ne zamana kadar böyle inleyecek?

(Hayatımın Hikâyesi)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com