Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
damlaya, göl, hikayesi, olur

Damlaya Damlaya Göl Olur Hikayesi

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Damlaya Damlaya Göl Olur Hikayesi

Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi
Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi -Damlaya Damlaya Göl Olur atasözünün hikayesi

Damlaya Damlaya Göl Olur hikayesi
Her çok azdan olur Küçük ve önemsiz şeyler birikerek büyük şeyleri meydana getirirler Bunun için küçüktür azdır önemsizdir deyip hiçbir şey hor görülmemelidir; bunların önemi bilinmeli çarçur edilmemelidir

Damlaya Damlaya göl olur Atasözü ile ilgili Cümleler:

Ey Oğul boşuna dememişler damlaya damlaya göl olur diye

-"Küçük çabalar büyük problemlerin çözümüne yardımcı[size="3"> olabilirler"]Yol[/size]:
Açıklamamızın amacı tasarrufun insana büyük faydalar sağlayacağıdır Buna göre şöyle bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
1 - Tasarrufun tanımı;
2 - Tasarrufun insana sağlayacağı faydalar;
3 - Konuyla ilgili örnekler;
4 - Sonuç
Kompozisyon Örneği:
"Tasarruf maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir Hayatta maddi bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra geri kalan bölümünü gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir

Tasarruf meyvesini zamanla verir Bugünden azar azar karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan bazı maddi arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur Tasarruf yapan herkes sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur Böylece insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler Bir köşede birikmiş paraları her zaman onların yardımcısı desteği ve huzur kaynağıdır

İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar Tasarruf varlığın garantisidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com