Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Bunları Biliyor Musunuz ?

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamı, fenerbahçenin, logosunun

Fenerbahçenin Logosunun Anlamı

Eski 11-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fenerbahçenin Logosunun Anlamı

Fenerbahçe'nin Logosunun Anlamı

Fenerbahçenin Ambleminin Anlamı

Fenerbahçe Spor Kulübünün ambelimini şöle özetleyebiliriz Kulübümüzün rengi sarı-beyazdan, sarı-laciverte çevrildikten sonra bu yeni renklerle bir amblem yaptırılması gündeme geldi Arkadaşlarım bu amblemin çizilmesini benden rica ettiler İlk önce bayrağımızın renkleri kırmızı ile beyazı bir araya getirdim Sonra kırmızı üzerine bir kalp şekli çizerek bunu sarı-laciverte boyadım ve üzerine de metanet, kuvvet ve sağlamlığın ifadesi olan meşe dalını resmettim Beyaz kısma da kulübümüzün ismini ve kuruluş tarihini yazdım

Rozetimizi çizerken, ona şu manayı vermeye çalıştım; Kalpten gelen bir bağımlılıkla bu kulübe hizmet etmek Çizdiğim şekil arkadaşlarım tarafından beğenildi ve yeni amblem o tarihlerde Almanya'da bulunan Tevfik Haccar'ın aracılığıyla orada yaptırıldı Yeni harflerin kabulünden sonra aynı şekilde muhafaza edildi Sadece Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yazısı yeni harflerle değiştirildi(vikipedi)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com