Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
olmak, olmaktan, sahip, şahit, şereflimi

Şahit Olmak ,Sahip Olmaktan Daha Şereflimi ?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kimsenin görmediği sen şimdi seni yoklukta göreni "görmekle" görevlendirilmişsin Görmekle görevlendirilen sen görünür değildin görür de değildin Görünmen için var olman gerekirdi en azından Ama O senin yokluğunu gördü seni yokluğunda da gördü O seni gördüğü için sen var oldun görünür ve görür oldun
Hiç görünür olmasaydın hiç bir gözün gözdesi olmayacaktın Görür olmasaydın görür olmadığını bile görür olamayacaktın Sana herkes kör olacaktı Dahası sana kör olduklarına da kör olacaklardı Seni görebilmek için aramaya çıkmayacaklardı bile Seni görmek için gözleri yolda olmayacaktı bile Gözleri seni görmüyor diye huzursuz olmayacaktı Sen her şeye kör olacaktın Dahası herkese kör olduğuna da kör olacaktın Görmek için ışık bile aramayacaktın Görecek bir şeylere ihtiyacın olduğunu bile göremeyecektin Işık olsa bile gözüne değmeyecekti Gözlerin görünmeye değer şeyleri görmeye değer bulunmamış olacaktı
Şimdi nerede durduğuna bir bak En başında söylemen istenen cümleyi bir daha düşün: "Eşhedü" Yani "Ben şahitlik ederim ki"
Görülmeyen ve görmeyen senin hiç görülmese görülmesi beklenmeyen senin hiç görmese görmeyi beklemeyen senin zaten görünmeye değer olana ve görene "şahit"olarak seçilmen ne büyük sürpriz O ki görendir; sen görmesen de görünürdü Seni tanık seçmese de görünürlüğünden bir şey eksilmezdi
Sen görünür değilken seni gören şimdi kendisi görünür değilken "beni gör!" diyor Üstelik senin görünmeme nedenin yokluğundu O'nun görünmeme nedeni ise varlığının sınırsızlığı sonsuzluğu Üstelik senin görmen O?nun görmesinden ödünç alınmış Senin O'nu görmene O hiçbir şekilde muhtaç değil Seni yok olduğun halde göreni Sen zaten var olduğu halde görmekle "şehit" sayılıyorsun Görmeye ve görünmeye muhtaç sen görmeye ve görünmeye asla muhtaç olmayan O'na "şahit" olmayı O'na lütuf sanıyorsun
Oysa
Sen görünmezdin
Görünmediğin halde O gördü seni
Görünür eyledi
Oysa
Sen görmezdin
Sen görmediğin halde senin görmediğini O gördü
Seni görür eyledi
Görünür ve görür eylediği sana iltifat etti
Senin O'nun görünür ve görür olduğu gerçeğine şahitlik etmeni istedi
"Beni gör!" dedi
Gördün mü aldığın şerefi?
Gördün mü hiç görünmez yerlerden sana ulaşan iltifatı?
Gördün mü hiç göremediğin taraflardan sana edilen ihsanı?
Öyleyse
Sahip olmaya değil şahit olmaya özne ol!
"Ben" diye başlamayı hak ettiğin tek cümle şu olmalı:
"Ben şahitlik ederim ki yoktur ilah ancak Allah var"
"Ben" öznesinin önüne sonu gelmez seni doyurmaz elinde kalmaz şeyleri dizme
De ki: "Ben sahip olmaya değil şahit olmaya geldim"

SDEMİRCİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com