Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allison, amerikalı, hikayesi, müslüman, oluş, oyuncu, woolfordun

Amerikalı Oyuncu Allison Woolford'un Müslüman Oluş Hikayesi

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Amerikalı Oyuncu Allison Woolford'un Müslüman Oluş Hikayesi

Amerikalı oyuncu Allison Woolford'un Müslüman oluş hikayesi

Amerikalı oyuncu Allison Woolford İslam dinini geçtiği süreci anlattı

Geçen yıl İslam dinini kabul eden Amerikalı film oyuncusu Allison Woolford, Müslüman oluşunun ilginç hikâyesini anlattı

Woolford hala bazı şeyleri aşamadığını, ancak İslam'ın huzur veren bir din olduğunu ifade etti

KUVEYT'İ BATIYA TERCİH EDİYOR

Müslüman olduktan sonra Kuveyt'e yerleşen ve Arap sinema filmlerinde ve dizilerinde boy gösteren Woolford, Kuveyt'i batıya tercih ettiğini söyledi

HERŞEY BİR MÜZİKLE BAŞLADI

Müslümanların çektiği dizilerde oynamak için Arap ülkelerine giden
Woolford, gazetecilere İslam'a girişini şöyle anlattı: “Bir kaza sonucu bir haftalığına hastanede yattım Yanımda bir bayan hasta vardı ve acısını dindirmek için daha sonra benim de hoşuma giden ve yabancı olduğum farklı bir tarz müzik çalmaya başladı Ben de bu çalan müziği sevdim; onunla her gün bu müziği dinlemeye devam ettim Bu müzik çok farklıydı Çünkü içimi okşuyordu ve gerçekten de dinlerken huzur buluyordum O kadın hastaneden ayrılırken bu şarkıları söyleyen artistin ismini sorduğumda aldığım yanıt beni ifade edemeyeceğim derecede şaşırttı

ŞARKI DEĞİL KURAN TİLAVETİ

Woolford sözlerine şöyle devam etti: “Kadın sorumu gülerek cevapladı ve Bu dinlediklerimiz şarkı değil, Kur'an tilavetiydi, yani onlar Allah'ın sözleriydi' dedi Bu beni gerçekten çok şaşırttı; çünkü içinde insanın ruhuna işleyen bir şeyler vardı ve içimi harekete geçiriyordu Böylelikle bu huzur dolu ilahi kitabın peşine düştüm Kuveyt'e gelerek Müslümanlarla buluştum Onların ne kadar güzel birer insan olduğunu görünce de Müslüman olmam gerektiğini anladım Çünkü huzur buradaydı

AİLESİ TEPKİ VERMEDİ

Özel hayatına ilişkin yaptığı açıklamada ise, Müslüman olduktan sonra ailesinin bunu anlayışla karşıladığını dile getirerek “Müslüman olduktan sonra ailemden ciddi bir tepki almadım Onlar da bunun kişinin özgürlüğü olduğunu ve kişinin istediği dini seçebileceğini söylediler” dedi

BATIDA BASİT BİR KADIN OLARAK GÖRÜLÜYORDUM

Woolford, sanat hayatında da ciddi değişikliğe gittiğini ifade ederek şöyle dedi: “Batı'da beni basit bir kadın olarak gördüklerine inandım Mesela oynadığım filmlerde cesur sahneler vardı Ancak ben artık mültezim bir Müslüman olmuştum ve yeni inancımın verdiği ahlak benim bu tip sahnelerde oynamama izin vermiyordu Ben de buna inanarak Amerika'dan Arap dünyasına gittim Ortadoğu'da yayımlanan dizilerde oynamaya başladım Bu benim için daha anlamlı oldu

Geçen yıl Müslüman olan Amerikalı film oyuncusu Allison Woolford Müslüman olmayan bir insanın psikolojisinin “hicap” karşısında neler hissettiğini anlattı

KOCA BİR AİLEDE TEK MÜSLÜMAN

Kendisinin de hâlâ başörtüsü takamadığını kaydeden Woolford, “Hicap takmak bir yabancı için kolay bir karar” değil dedi Bu konuda Müslümanların hoş bir tavır takınarak insanları zorlayıcı ve dışlayıcı olmamaları gerektiğini vurgulayan Woolford, anlatmak istediğini ifade etmenin güç olduğunu söyleyerek, “Eğer siz de koca bir ailede tek Müslüman birey olsaydınız ne demeye çalıştığımı çok daha iyi anlardınız” dedi

İslam'a girmesinin ardından başörtüsü takamadığını söyleyen Woolford, “Bunun kolay bir seçim olmadığını ifade etmeliyim Çünkü bir yabancı için başörtüsü takmak geçmiş bir alışkanlık olmadığı için zor görünüyor Ancak ben İslam'ı daha iyi anlayabilmek için fetva ve ilmihal gibi dersler alıyorum” diye konuştu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com