Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balkonda, çocuğa, içmenin, mıdır, sigarayı, zararı

Sigarayı Balkonda İçmenin Çocuğa Zararı Var Mıdır?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sigarayı Balkonda İçmenin Çocuğa Zararı Var Mıdır?

Sigarayı balkonda içmenin çocuğa zararı var mıdır?
Balkonda içmek bile çocuğunuza zararlı
Aileler çocukların yanında sigara içmiyorlar, sigarayı dışarıda içiyorlar Bu durumda çocukların zarar görmesini engellediklerini düşünüyorlar ama bu büyük bir aldatmaca çünkü sigara dumanı akciğerlerde iki gün kalır Çocuğunuzu öptüğünüzde, onu kucağınıza aldığınızda zararlı dumanı yine ona üflemiş oluyorsunuz Sigara içen biriyle yaşayan çocukta; diğer çocuklara oranla, solunum yolunu ilgilendiren bütün enfeksiyonlar ve astım 7-8 kat, bazı kanser türleri de 25-3 kat daha fazla görülüyor 'Evde içmiyorum, dışarıda içiyorum' demenin bir anlamı yok Alışkanlık koku ile de başlar Ağız yıkansa, diş fırçalansa da anlamı yok Sigara içen bir kişinin, on gün sigara içmese bile, nefesinde 80 madde ölçebilirsiniz

Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanı Prof Dr Murat Tuncer, kanserin önlenmesi için Türkiye'de alınacak en kolay önlemleri anlattı:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com