Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beslenmek, doğal, midir, sırrı, uzun, yaşamın

Uzun Yaşamın Sırrı Doğal Beslenmek Midir?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Uzun Yaşamın Sırrı Doğal Beslenmek Midir?

Uzun yaşamın sırrı doğal beslenmek midir?

Japonlar gibi yeşil çay için!
Ben 35 yaşında bir kadınım Uzun yaşamın sırrı, sizce de doğal beslenmekten mi geçiyor? SM/İstanbul

Geçtiğimiz hafta bir toplantı için Japonya'daydım ve Japonlar'dan uzun yaşam süreleriyle herkesi şaşırtan birkaç tüyo aldım Bunlardan belki de Japonya'ya en has olanı yeşil çaydı Yeşil çayın envai çeşidini bulabileceğiniz Japonya'da, siyah çay ve kahve hemen hemen hiç tüketilmiyor Yeşil çayın yanında beyaz çay, ginseng gibi alternatifler büyük ilgi görüyor Bu çayların farkına gelirsek

ÇAYINHALLERİ
'Camelia Sinensis' olarak bilinen çay bitkisinden elde edilen, yaprakların en saf halini beyaz çay oluşturuyor Beyaz çayın biraz fermente edilmiş hali, yeşil çay adını alıyor İyice fermente edilmiş haline ise 'siyah çay' deniyor Oolong, ginseng ve melisa gibi çaylar ise isimlerini aldıkları bitkilerden üretiliyor

BEYAZ ÇAY ÇOK YARARLI!
Hangi çayın, ne özelliği olduğuna gelince En yüksek antioksidan değer beyaz çayda bulunuyor Yeşil çay, beyaz çaya göre biraz daha fazla kafein ve oligomerik proantosiyanidin denilen güçlü antioksidanlar içeriyor Özellikle sabah aç karnına ve egzersiz öncesi tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırıyor Siyah çay ise, en yüksek kafein kapasitesine sahip Kansızlık için çok içmemek gerekiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com