Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocuğuma, eğitim, erğenlikte, vermeliyim

Erğenlikte Çocuğuma Nasıl Bir Eğitim Vermeliyim

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erğenlikte Çocuğuma Nasıl Bir Eğitim Vermeliyim

Erğenlikte çocuğuma nasıl bir eğitim vermeliyim

Ergenliğe girmek üzere olan bir kızım var Bir anne olarak kızıma cinsel eğitim vermeli miyim? Vermezsem ne gibi sakıncaları olabilir? CN/İstanbul

Ergenlik; ebeveynler tarafından çocuklukla yetişkinlik arasına inşa edilen bir asma köprüye benzer Bu dönemde ihmal edilen cinsel eğitim, ileride sorunlara neden olabilir

UTANDIRILIYORLAR
Toplumumuzda kız çocukları, erkeklere göre daha baskıcı bir yapıyla yetiştiriliyor Üç yaşındaki bir erkek çocuk, pipisini açtığı zaman ailesi bununla övünürken, kız çocuğunun eteğinin açılması 'Ayıp, günah, yasak' şeklinde yorumlanıyor Bu yaklaşım; kız çocuklarının kendi bedenlerine karşı olumsuz duygular geliştirmesine, cinsel arzuların hata olduğunu düşünmelerine neden olabilmektedir Ergenlik dönemindeki çoğu genç kız, vücudu hakkında bilgi sahibi değildir Genellikle kendi vücutlarını incelemekten ve cinselliklerini keşfetmekten korkarlar Bu nedenle kızınızla cinselliği konuşmanızda büyük fayda var

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com