Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hissediyorum, kendimi, oruç, tutarken, yapmalıyım, yorgun

Oruç Tutarken Kendimi Yorgun Hissediyorum Ne Yapmalıyım

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Oruç Tutarken Kendimi Yorgun Hissediyorum Ne Yapmalıyım

Oruç tutarken kendimi yorgun hissediyorum ne yapmalıyım

Yorgunluğa demir desteği

Oruç tutarken kendimi yorgun hissediyorum Eskiden kansızlığım vardı ama son testlerde bunun kalmadığını gördüm Acaba yine de demir takviyesi almalı mıyım? SZ/Manisa

Demir eksikliği anemisi (kansızlığı) özellikle kadınlarda çok sık görülen ve aşırı yorgunluk yaratan bir şikayettir Regl dönemleri veya başka nedenlerle oluşan kanamalar, demirden fakir beslenmek, bağırsaklarda demir emiliminde bir sorun olması bu duruma yol açabilir Problemin neden kaynaklandığının bulunması ve eksik olan demirin yerine konması gerekir Son dönemde yapılan bir çalışma; kansızlığı olmayan ancak demir eksikliği bulunan kadınlara da kısa sürelerle demir desteği verilebileceğini gösterdi Bu durumda da yorgunluk şikayeti neredeyse yarı yarıya azalıyor Lütfen doktorunuza danışın ve onun önereceği takviyeleri kullanın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com