Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşısı, çocuğuma, domuz, gribi, mıyım, yaptırmalı

Çocuğuma Domuz Gribi Aşısı Yaptırmalı Mıyım?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çocuğuma domuz gribi aşısı yaptırmalı mıyım?

* Kronik astım varsa aşı yaptırın!
Soru: Çocuğuma mevsimsel grip aşısı yaptırdım Daha sonra okuldan domuz gribi aşısı yapmak isterlerse sizce onay vermeli miyim? TY/Adana

Okulda salgın varsa, sağlık otoriterleri tarafından salgın olduğu saptanırsa, domuz gribi aşısı yapılabilir Salgın yoksa aşının güvenilirliği için beklemekte fayda var Şayet çocuğunuzda kronik bir akciğer hastalığı ya da astım varsa, domuz gribi aşısı yapılması yararlı olabilir Grip aşısı olan kişilere domuz gribi aşısı da yapılabilir Domuz gribi aşısı, mevsimsel grip aşısından bir gün bile sonra yapılsa, aşıların birbirlerini etkileme ihtimali yoktur

PROF DR AYKAN CANBERK
Kaynak: Sabah

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

UZMANA DANIŞMANIZ GEREKİR!
* Soru: Çocuğumun okulda domuz gribi aşısı olup olmaması kararını eşimle birlikte mi vermeliyiz? Okulun önerisini mi dinlemeliyiz? ZC/İstanbul

Maalesef kulaktan kulağa oyunu gibi, bir bilgi şekil değiştirerek, bambaşka bir hale gelmektedir Bu konuyu yine konunun uzmanları bilir Eğer aşırı kaygılarınız var ise bir uzmandan görüş almanız; hem sizi rahatlatır hem de çocuğunuzu doğru yönlendirmenizi sağlayabilir

Eşinizle karar verin!
Yukarıda da bahsettiğim gibi Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliği oldukça kuvvetli Kendi içlerinde düzenledikleri genelgelerle bilgilendirmeler yapıyorlar Kişilerin şahsi fikrinden çok sağlık uzmanlarını dinlemek, Sağlık Bakanlığı'nın sitesinden faydalanmak daha doğru olacaktır Merak ettiklerinizi önemli kaynaklardan araştırın, gerekirse bir uzmana fikir danışın, okuldaki eğitimcilerin önerisini dinleyin Tüm bu fikirleri, eşinizle birlikte yorumlayıp ortak bir karar almaya çalışın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com