Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2012, ayakta, filmi, kabe, kaliyor

2012 Filmi (Kabe Ayakta Kaliyor)

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hıristiyanların bütün dini sembolleri yerle bir edilirken bir tek Kâbe ayakta kaldı

13 Kasımda tüm dünya ile aynı zamanda ülkemizde de gösterime girecek olan “2012” adlı film Amerikada yeni bir tartışma başlattı

Yönetmenliğini Roland Emmerichin yaptığı ve 2012de dünyanın sonunun geleceğine dair kehaneti konu alan filmde, Hıristiyanlar için dini semboller olan neredeyse tüm yapıların yıkılmasına rağmen, Kâbe ayakta kalıyor

FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN (YAYINA HAZIRLANIYOR)

İSA HEYKELİNİ BİLE YERLE BİR ETTİLER
Filmde St Peters Katedrali, Vatikan, Notre Dame, Westmister Manastırı ve Rio de Janerioya tepeden bakan dev İsa heykeli gibi dini sembollerin yanı sıra, Beyaz Saray, Amerikan Kongre Binası, Big Ben ve Temsilciler Meclisi gibi politik ve tarihi yapılar da yerle bir oluyor

İSLAM DÜNYASINDAN KORKTULAR
Batı dünyasının önde gelen politik, tarihi ve dini yapılarının yok olmasına rağmen, Mekke ve Kâbenin filmde zarar görmemesi, Batı medyası tarafından “Sinema yapımcılarının İslam dünyasından gözü korktu” yorumlarına neden oldu

KABE'Yİ YIKMAYA CESARET EDEMEDİ
“Bağımsızlık Günü” ve “Yarından Sonraki Gün” gibi dünyanın yok olma senaryolarını içeren ünlü filmlerin yönetmenliğini yapan Emmerich, Kâbenin yıkılmasına cesaret edemedikleri yönündeki yorumlara cevap verdi

YAPMAK İSTEDİM AMA
53 yaşındaki Emmerich, Rio de Janeriodaki İsa heykelinin yıkılması hakkında “organize dine karşı olduğu için” bir rahatsızlık duymadığını belirtti ScifiWire internet sitesine açıklama yapan Emmerich Kâbenin yıkılmaması konusunda, “aslında bunu yapmak istiyordum, kabul etmem lazım Ama yardımcı yazarım Harald, tek bir film yüzünden kafam için fetva ilan edilmeyeceğini söyledi Haklıydı da Tüm Batı dünyası bu şekilde düşünmeli” dedi

BU FİLM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Emmerich “Hıristiyan sembollerinin parçalanmasına göz yumabilirsiniz, ancak bunu bir Arap sembolü ile yaparsanız, (başınıza) bir fetva çıkarırsınız ve bu bir nevi dünyanın içinde bulunduğu durumu yansıtıyor” açıklamasını yaptı Sözlerine devam eden Emmerich “Kısaca bu benim film için çok önemli olmadığını düşündüğüm bir konuydu ve bu yüzden Kâbeyi ayrı tuttum” dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com