Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Psikoloji / Sosyoloji / Felsefe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dengeli, için, yapmalı, yaşam

Dengeli Yaşam İçin Ne Yapmalı

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayat hızlı hızlı akarken, aniden yada bir sorununun arkasından, birden değişmeye başlarsınız Aslında karşı koyabilecegimiz durumlardır Daha önceleri nicelerini alt etmişizdir

Hayat hızlı hızlı akarken, aniden yada bir sorununun arkasından, birden değişmeye başlarsınız Aslında karşı koyabilecegimiz durumlardır Daha önceleri nicelerini alt etmişizdir

Ne olduda şimdi, bitmiş, tükenmiş durumdayım Hem ruhsal hemde fiziksel Nefes almak bile zor gelmeye başlar, elini, ayagını hareket ettirmek bile eziyettir

Ne müzikler neşelendirir, ne de fıkralar Her şey boştur Etraftakilere miskinliğini açıklayamazsın Çünkü nedeni şu diyebilecegin, gerçektende seni bitirecek bir durum yoktur ortada

İçin boşalmış durumdasın Bomboşluk ürkütür Niye yapacakmışım uyarıları gelir kendi kendine, her şey boş! Anlamsız!

Nedenini unuturuz Sonuçtur o anda bizi ilğilendiren Nedeni bilseydik çözüm bulamazmıydık?

En iyi en güzel bile zamanla sıkabilir Çok küçük olsada hayata farklılıklar katmak, yenilikler yapmak, bazen sahip olduklarımızı yok gibi yaşamak

Mutlu olmak ve nefes almak için çok nedenimiz oldugunu gösretebilir Ben kendimi hiçbir şeysiz gibi hissettiğimde yada mutsuz oldugumda

Hemen sahip olduklarımı -mutluluklarımı ve eksiklerimi- mutsuzluklarımı liste halinde yazıyorum

Her defasında mutluluk tarafım fazla çıkıyor Mutsuzluklarımızda yine bizim tercihlerimiz Köle değilsek

Kendi içimizde denge oluşturdugumuzda, azla-çoğu, varla-yoku, güzelle-çirkini tamamlayan olarak alğılamak kolay olur Birisi olmasaydı, diğeri anlaşılabilir miydi?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com