Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
felsefe, kitabının, psikiyatri, özeti

Psikiyatri Ve Felsefe Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Psikiyatri Ve Felsefe Kitabının Özeti

Psikiyatri ve Felsefe

Psikiyatri ve Felsefe, Erol Göka'nın 25 yıldan beri yapmaya çalıştığı, Psikiyatri ve düşünce dünyası arasındaki geçiş noktalarıyla ilgili saptamaları

Önceden yazmış olduklarının gözden geçirilmiş ve geliştirilmiş son biçimleri Varoluşun Psikiyatrisi konusunda yeni düşünceler içeren makaleleri

Erol Göka, "Psikiyatri ve Felsefe" kitabında amacının "psikiyatri ve felsefe ilişkilerine bakışımızın son halini okuyucuya sunmak ve geçen süre boyunca görüşlerinin bir bütünlük oluşturduğunu gösterebilmek" olduğunu söylüyor ve "Psikiyatri için felsefe gerekli mi?" konusuyla yola koyuluyor

Bilim, felsefe, dünya görüşü ve inanç arasında birbiriyle asla karıştırılmaması gereken temel farklılıklar olduğu, Erol Göka'nın görüşlerinin çıkış noktasını oluşturuyor Bilim, felsefe, dünya görüşü ve inanç arasında hiçbir ayrım yapmaksızın hepsinden bir çorba oluşturan görüşler şiddetli bir eleştiriye tabi tutuluyor Freud ve Moreno gibi önde gelen psikiyatri teorisyenlerinin ve çeşitli düşünürlerin çalışmalarından örneklerle psikiyatri ve felsefe ilişkileri ele alınıyor

Yazar:Erol Göka

Yayınevi:Hayat Yayıncılık

Sayfa Sayısı:224

Etiket Fiyatı:11,00 YTL

Basım Tarihi:Temmuz 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com