Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşkı, hakettiğiniz, kitabının, yaşayın, özeti

Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın Kitabının Özeti

Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın

Hakkettiğiniz Aşkı Yaşıyor Musunuz?

Aşık olduğunuz insanın, size ait olumlu özelliklerin birçoğuyla, çocukluğunuzda sizi derinden etkileyen insanlara ait olumlu yanların bazılarına sahip olduğunu düşünürsünüz Daha sonra, çatışmalar ortaya çıkmaya başladığında, bazı olumsuz kişilik özelliklerini de eşinize yansıtmaya başlarsınız Bu davranış biçimi bozulan ilişkilerde tipik olarak görülür Böyle durumlarda çiftler birbirlerine; “Sen değiştin Sen benim sevdiğim insan değilsin!” derler Aslında değişen eşiniz değil, sizin eşinize yüklediğiniz (yansıttığınız) özelliklerin niteliğidir İmago Terapisi, bu değişimi tedavinin kaynağı olarak kullanmanız konusunda size yardımcı olmaktadır Bu yöntem, geleneksel terapinin psiko-dinamiklerine çok benzemekle birlikte, bu bağlamdaki tek farklılık, geçişimin bireyle terapist arasında değil, eşler arasında gerçekleşmesidir Bu kitap, adım adım ilerleyen egzersizler sayesinde size, sevgi dolu, destekleyici ve yeniden güçlenmiş bir beraberlik yaratmanız için yardımcı olacaktır

“İçtenlik ve tutkulu arkadaşlığı arayan çiftler için yol haritası sunan Hakkettiğiniz Aşkı Yaşayın özel yakınlıkları anlamak isteyenler için gördüğüm en pratik kitap” -DrMarion Solomon

“Hakkettiğiniz Aşkı Yaşayın olağanüstü bir kitap Okuduklarım içinde ilişkilerin kördüğüm olmuş sorunlarına doğrudan eğilen, en inandırıcı kitap” -Ann Roberts Rocefeller Fon Yönetimi Eski Başkanı

“Harville Hendrix, evlilikteki aşk-nefret enerjisini, eşlerin birbirlerini iyileştirip bir bütün olmaları için kullanarak, gördüğüm en mükemmel programı insanların hizmetine sunuyor” -T George Haris, American Health Editörü

Yazar : Harville Hendrix

Yayınevi : Sistem Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 312

Etiket Fiyatı : 15,00 YTL

Basım Tarihi : Ağustos 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com