Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, leningrad, madonnaları, özeti

Leningrad Madonnaları Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Leningrad Madonnaları Kitabının Özeti

Leningrad Madonnaları

Yaşlılığın kabusu yavaş yavaş Marinanın üzerine çökmektedir: Alzheimer Yetişkin çocuklarının hayatları, torununun yaklaşmakta olan düğünü gibi yakın geçmişe ait bildiği her şeyi unutan Marina, çok uzaklarda kalan gençliğini çok net hatırlamaktadır:

II Dünya Savaşının yerle bir ettiği Leningradı

1941 sonbaharında Leningradlılar, Alman ordusunun yanı sıra açlık ve soğukla da savaşmak durumundaydı O günlerde Hermitage Müzesinde tur rehberi olarak çalışan Marina ve iş arkadaşlarına müzedeki sanat eserlerini saklamaları söylenmişti

Marina, Luftwaffenin bombardımanları sırasında aklını kaçırmamak için, sakladığı bu resimlere sığınır, onları tek tek beynine kazımaya başlar: çıplak kadın figürleri, melekler, sükunetle ona bakan Madonnalar Bu resimler onun için bir kaçıştır; bu kaçış yüreğinin ta derinlerine saklanacak, çok uzun yıllar sonra bir gün bu kaçışa tekrar ihtiyaç duyacaktır

Geçmişin Sovyetler Birliği ile bugünün Amerikası arasında gidip gelen bu hikaye, savaş ve yara izlerinin, aşkın ve anıların gücünün bir portresi, insanın üzerine çöken çaresizliğin yüzüne sanatla, güzellikle ve umutla atılmış bir tokat

“Aşkı, hayatta kalmayı ve en trajik zamanlarda hayal gücünün kudretini anlatan unutulmaz bir hikaye Zarif ve şiirsel; kimselere vermek istemeyeceğiniz ama

vermek zorunda kalacağınız o ender kitaplardan

Isabel Allende

Yazar : Debra Dean

Yayınevi : İthaki Yayınları

Sayfa Sayısı : 235

Etiket Fiyatı : 16,00 YTL

Basım Tarihi : Aralık 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com