Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dost, etkileme, insanları, kazanma, kitap, sanatı, tavsiye

Dost Kazanma Ve İnsanları Etkileme Sanatı Kitap Tavsiye

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dost Kazanma Ve İnsanları Etkileme Sanatı Kitap Tavsiye

Dost Kazanma Ve İnsanları Etkileme Sanatı

Başarı ve mutluluğun büyük ölçüde kendimizi ifade etme yeteneğimize bağlı olduğunu biliyor musunuz?

Dale Carnegie (24 Kasım 1888 - 1 Kasım 1955), Amerikalı yazar, hatip, kişisel gelişimci ve kişiler arası iletişim uzmanıdır

İlk basıldığı 1936 yılında 30 milyondan fazla satış yapan ve günümüzde de hâlâ popülerliğini koruyan ve pekçok dile çevirilen "How to Win Friends and Influence People" (Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı) kitabının yazarıdır

Etkili Konuşma Tekniklerinin Başarıdaki Payı

1Hem başarı hem mutluluk büyük ölçüde kendimizi ifade etme yeteneğimize bağlıdır

2Basit sorular sorarak veya bariz gözlemlerde bulunarak ısınma tekniğini kullanma yöntemiyle işe başlayın

3İyi bir sohbetçi olmak için kusursuz olmaya çalışmayı bir kenara bırakın, sıkıcı olmaktan korkmayın

4 Başkalarıyla ilginç konuşmalar yapmak için sorular sorun
5Karşınızdakini kendisi hakkında konuşmaya teşvik edin Onun ilgi alanı üzerinde konuşun

6 Ben de” tekniğini kullanarak konuşmacı ve ilgi alanları konusunda kendi özelliklerinizi belirtin

7Ancak karşınızdaki kişi tarafından davet edildiğinde kendinizden söz edin

8 “Mutlu ifade” kullanın Efkarlarınızı kendinizden saklayın

9Şaka yapmacı, takılmacı ve alaycı olmayı bırakın

Bakış Açınızı Başkalarının Hemen Anlamasını Sağlama

1Kendi görüşünü ifade etmesine olanak sağlayın Yanıtlamadan önce duralayın
2 Yüzde yüz yenmek konusunda ısrarcı olmayın
3 Kendi görüşünüzü doğru ve ılımlı ifade edin
4Üçüncü şahıslar aracılığıyla konuşmayın
5Karşnızdakinin “onurunu kurtarmasına” olanak tanıyın

Yüzde Yüz İşbirliğiyle Beyin Gücünüzü Arttırmak

1Diğer insanların size yardım edip harekete geçmelerini istiyorsanız, onların hem bilek gücünü hem de fikirlerini istemelisiniz
2Karşınızdakinin sizin sorununuzun onun da sorunu olduğunu anlamasını sağlayın
3Çoğulcu yönetim prensibini kullanırken, takımdaki her oyuncuya takım nasıl çalışması gerektiği konusunda söz hakkı verin
4Birinin size bir lütufta bulunmasını istediğinizde onu takımınızın bir bireyi haline getirin
5Kendi beyin takımınızı kurun ve diğer insanların fikir, tavsiye örneklerinden yararlanın
6Tavsiye istediğinizde gerçekten tavsiye istediğinizden emin olun

İnsanları İncitmeden Eleştirmek

1Eleştiri mutlaka gizlilik içinde yapılmalı
2Eleştiriye nazik bir söz veya komplimandan sonra başlayın
3Eleştiriyi kişisel olmaktan uzak tutun
4Yanıt almayı sağlayın
5İşbirliği emretmeyin, işbirliği talep edin
6 Bir suça bir eleştiri
7 Kapanışı dostça yapın

Kitapla ilgili detaylar

Epsilon Yayınevi

Basım Tarihi : 06 - 2009

Sayfa Sayısı : 352

Etiket Fiyatı : 1300 TL

Zirvede herkese yer var, yeter ki siz ulaşmayı bilin! Dale Carnegie'den yıllardır en çok okunan kişisel gelişim kitabı Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

Bu kitapta yer alan geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır milyonlarca insan tarafından okundu, on binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı

Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com