Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşk, bıçak, kitabının, sırtında, özeti

Bıçak Sırtında Aşk Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bıçak Sırtında Aşk Kitabının Özeti

Bıçak Sırtında Aşk

Bıçak Sırtında Aşk; internetin gizemli dünyasıyla, sokağın soğuk gerçekliği arasında sıkışan Ecenin romanı
Sanalla gerçeğin iç içe geçtiği, aşkın üzerine damla damla sızan kanla, gerçeği yalandan ayırmaya çalışacağınız, soluk soluğa bir arayış hikayesi Ecenin masum dünyasına giren Sabri ve Gökmenin ayak izlerini takip ederek, mutluluk umudunun nelere mal olabileceğine tanık olacaksınız
Hangisi gerçek; sokakta karşılaştığınız mı? İnternetin sanal dehlizlerinde karşınıza çıkan mı?
“… Sabah uyandığında genişçe bir yatakta, çırılçıplak buldu kendisini Yanında Sabri, yorgana sarılmış uyuyordu Yorganı hafif kaldırdı, çıplaktı Saate gitti gözü, vakit öğleden sonrayı gösteriyordu Tenine değen katılaşmaya yakın bir ıslaklığı fark edince yorganı üzerinden attı Yatağa bulaşmış, çarşafın kendi yattığı tarafı boyayan kırmızılığı gördü Önce bunun kendi kanı olduğunu anlayamadı, bu durum çok fazla sürmedi Ece, gecenin kendisi için nelere mal olduğunu sorgulamaya başladığında, gözü parmağını süsleyen pırlanta yüzüğe takıldı “Sabriye hak verdi
Gerçekten çok ucuz kaldı!” İçinden gelen engel olunamaz ağlama krizi, riayet etmekten başka alternatif tanımıyordu Ece, yorganı tekrar kan pıhtılarının üzerine kapattı, vücudunun, pelteleşmiş ıslaklığa temas etmemesi için iyice büzüldü, yanaklarına akan yaşları silmeye takati olmadığını anlayarak, başıboş bıraktı Büyük sessizlik içinde, ritüelin bozulmasından korkar gibi çıt çıkarmadan, ne kadar ağladığını bilemedi Bu halsizlik onu tekrar yatağa sürükledi, gözlerini sıkıca örttü Ecenin eylemine uyumak değil belki ölmeye yatmak denilebilirdi

Yazar : İrfan Gürkan Çelebi
Yayınevi : Akis Kitap
Sayfa Sayısı : 224
Etiket Fiyatı : 10,00 YTL
Basım Tarihi : Kasım 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com