Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atakkitap, panik, sorularla, özeti

Sorularla Panik Atak-Kitap Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sorularla Panik Atak-Kitap Özeti

Sorularla Panik Atak kitap özeti

Panik Atakla İlgili Yayınlanan Temel Kaynaklardan BiriUzman Doktor Nihat Kaya “Sorularla Panik Atak” kitabında hastalarla olan on iki yıllık deneyiminden birikimlerini aktarıyor Kitapta panik atak ve panik bozukluğun tanımı, nedenleri, panik atakla karıştırılan diğer hastalıklar, bu hastalıkla nasıl başa çıkılacağı, tıbbi ve doğal tedaviler anlatılmaktadır Ancak, bunun kadar önemli olan, yaşanan deneyimlere, hastaların bugüne kadar yayınlanan kitaplarda yanıtsız kalmış sorularına ve panik atak hastalarının kendi sözcükleriyle hastalıklarının akışını anlatışlarına yer vermesidir Bu açıdan bu kitap soluk alan bir kitaptırBaşta panik bozukluk olmak üzere birçok psikiyatrik bozukluk veya tiroid bezinin aşırı çalışması, kan şekeri düşüklüğü, enfeksiyon hastalıkları, kansızlık gibi bazı fiziksel hastalıklarda görülebilen, beklenmedik bir anda herhangi bir yerde ortaya çıkan, yoğun kaygı-bunaltı-korku karışımı bir nöbet olan panik atak, 1980den itibaren psikiyatri literatüründe yerini aldı Ülkemizde 2000 yılından itibaren hem yaygınlaşmaya, hem de iyice tanınmaya başladı Özellikle bazı sanatçıların medyada panik atak olduklarını ve tedavi gördüklerini açıklamaları, halkı tedavi konusunda cesaretlendirmiştirGerçek bir elkitabı niteliğinde olan kitapta, panik ataklı bir kimsenin hastalığını öncelikle tıpkı herhangi bir fiziksel hastalık gibi kabul etme aşamasında yol göstermekten tutun da hastanın tıbbi tedaviye yardımcı olmak üzere nasıl besleneceğine; egzersizlerden, panik anında düşünce tarzında nasıl değişiklikler yapabileceğine; alternatif tedavilerden, hayata yaklaşımda bir fark yaratmaya kadar her şey var

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com