Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatınıza, katan, kitabının, lezzet, soslar, özeti

Hayatınıza Lezzet Katan Soslar Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayatınıza Lezzet Katan Soslar Kitabının Özeti

Hayatınıza Lezzet Katan Soslar

Ünlü aşçı Metin Gümüş'ün yardımıyla anlaşılır ve kolay bulunabilinecek malzemelerden oluşan tariflerle yemeklerinizi zenginleştirin

Toplumların beslenme kültürü, hayat tarzlarıyla yakından ilgilidir İnsanoğlu asırlardır yaşadıkları coğrafyalarda, yemek kültürlerine uygun yaratıcılıklarını soslarla zenginleştirmiştir Sosların çeşitliliği, kültürel ve sosyal farklılıklarla da yerini bulmuştur

İnsanoğlu farklı lezzetlere ulaşmak için, yaşadıkları yerlerin otlarını, baharatlarını, meyvelerini, sebzelerini ve deniz ürünlerini kısacası her türlü yiyecek maddesini kullandı Ve bu yiyeceklerden ortaya sihirli karışımlar çıktı Ağzınıza sürdüğünüzde çok acı bir tat veren defne yaprağı, sosların içine katıldığında yemeklere harika bir lezzet verdi

Bu soslar, yöreye ve kültüre göre ağırlıkla yenilen yemeklerde farklılıklar oluşturdu Bu farklılıklar, toplumların yemek kültürlerini zenginleştirdi ve farklı toplumlarını birbirlerine yakınlaştırdı

Elinizdeki bu kitap, farklı damak tatlarına hitap edebilmek için, dünya mutfaklarındaki çeşitli sosların bir araya gelmesiyle oluşmuştur Dünya mutfak kültürlerinden, sizler için özenle seçmiş olduğumuz bu özel soslara kendi yaratıcılığınızı da katarak, mutluluk sofraları kurmanızı yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere

Yazar : Metin Gümüş

Yayınevi : Kar Yayınları

Sayfa Sayısı : 189

Etiket Fiyatı : 8,00 YTL

Basım Tarihi : Ocak 2006

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com