Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayak, ayakkabı, doğru, etmek, gerekli, için, ilk, olarak, sağlığı, tercih

Ayak Sağlığı İçin İlk Olarak Doğru Ayakkabı Tercih Etmek Gerekli

Eski 10-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ayak Sağlığı İçin İlk Olarak Doğru Ayakkabı Tercih Etmek Gerekli

Ayak sağlığı için ilk olarak doğru ayakkabı tercih etmek gerekli

Ayağımız için 'hayatın yükü onun üstünde' desek yeridir Bu yüzden uzmanlar ayak sağlığı için ilk olarak doğru ayakkabı tercih etmek gerektiğini söylüyor

Sema Hastanesi'nin Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç Dr Yakup Yıldırım, ayakkabı seçiminde en dikkat edilmesi gereken unsurun ayakkabının numarası olduğunu belirtiyor Lakin mecburiyetten uzmanların üzerinde durduğu bu hususları uygulayamayanlar var ki, bizim asıl konumuz onlar Boy uzunluğundan dolayı ayak numarası 41, 42, 43 olan bayanlar Türkiye'deki mağazalarda kendilerine göre ayakkabı bulamıyor ve küçük numaralı ayakkabılara mahkûm oluyor

Hepimiz bir numara küçük ayakkabı giymenin zorluğunu biliriz; ayaklarımız acır, şişer ve yürüyemeyiz, hatta bir günlük acı bazen bir haftaya sarkar Çoğumuz bu acıyı, yanlış ayakkabı tercih ettiğinde yaşarken 40 ve üzeri ayakkabı giyen bayanlar bu sıkıntıyı hep yaşıyor Uzun boylu kadınların ayakkabılarda yaşadığı sıkıntı sadece bu da değil; beğendikleri ayakkabının 41 numarasını sorduklarında çoğu zaman satıcıdan aldıkları tepki 'abla bayan ayakkabıları 39'a kadar, sen en iyisi erkek reyonuna bak' oluyor Bu duruma 'dur!' demek isteyen bayanlar seslerini duyurmak için Facebook ve benzeri paylaşım sitelerinde grup oluşturmuş 'Ayakkabı numarası 41, 42, 43 olan bayanların buluşma noktası' bunlardan biri 200'e yakın üyesi olan grupta en çok konuşulan konu; 41 ve üzeri ayakkabı üreten mağazalar Boyları ortalama 175-184 arası değişen grup üyelerinin en çok kızdıkları şey ise, '38'den büyük bayan ayağı olur mu?' yargısı 'Artık ayakkabı almaktan korkmak istemiyoruz' diyen bayanlar üreticilere 'Bizi unutmayın' diye sesleniyor

Bayan mankenler de 40+'dan büyük ayakkabı giyiyor

Tuğba Özay'ın ayakkabı numarası 42 Ayaklarından memnun olduğunu söyleyen Özay, 'Ayaklarım küçük olsaydı, anormal bir görüntüm olurdu' diyor Güzide Duran 42 numara ayakkabı giyenler kervanında Asuman Krause 41,5 numara giyiyor, fakat sıkıntının ayaklarından çok ayakkabı bulamamak olduğunu söylüyor Çağla Şikel 41 numara giyiyormuş; ayakkabılarını ise çoğunlukla yurtdışından alıyormuş

Boyum uzun diye erkek ayakkabısı mı giyeyim?

Pınar Ayşe Kavuncuoğlu (Yönetici): 34 yaşındayım Ayak numarasından dolayı kabul görmeyenlerdenim; çünkü 42 giyiyorum Allah'a şükür ayaklarım sağlıklı ancak durumu dert yapan 178 cm boyumu dengeli olarak taşıyabilme sorumluluğuyla uzadıkça uzayan ve 42 numarada karar kılan zavallı ayaklarım değil galiba; bilinç düzeyi düşük esnafımız Bir gün bir mağazaya "40+ numara üstü ayakkabınız var mı?" diye sordum "Var abla gel!" dedi Beni doğruca erkek reyonuna götürdü

41 numara ayakkabı üretilsin, ilk müşteri ben olurum

Emel Sezer (Evhanımı): 26 yaşındayım ve boyum 178 cm Bu durumdan memnunum Ama gel gör ki ayakkabı alırken boy uzunluğu hep sıkıntı oldu; çünkü boyu uzun bayanlar için ayakkabı üretmek firmaların aklına gelmiyor Üstelik, satış elemanları '41 numara ayakkabı var mı?' diye sorunca gülüyor 40+'tan yukarı ne spor ne de şık ayakkabı bulamıyoruz; olanlar da 50-60 yaş grubunun giyebileceği modeller Büyük numara ayakkabı üretilse müşterisi ne kadar çoğalır halbuki

Bulunca iki çift alıyorum

Hilal Sümengen Kasap (Laborant-Ankara) : 27 yaşındayım ve boyum 182 Ayak numaram 42 Düğünümde ayakkabımı özel yaptırmak zorunda kalınca yıllarca sorun etmediğim durumu problem gibi gördüm Türkiye'de yabancı mağazaların birkaçında ayakkabı bulmak mümkün; ama maalesef çok seçenek yok Ayağıma uygun bir ayakkabı bulduğumda çok beğenmediğim bir modeli iki çift alıyorum Bu sorunu dile getirmek için Facebook'ta ayak numarası 40+ olan bayanlar için grup kurdum

Ayak numaramı duyan gülüyor

Sevgi Fırat (Öğrenci) : 19 yaşındayım Boyum 180 43 numara ayakkabı giymem gayet normal ama ben bunun hep komik olarak algılandığı durumlarla karşılaştım Artık yaz kış yaşıma, tarzıma uymayan spor ayakkabılar giymekten sıkıldım 'Kim şık bir elbisenin altına converse giyer ki?' Ben giydim

Sadece bu mağazalarda 40+ bayan ayakkabısı var

Mahir Kundura/İstanbul-Caddebostan (40-47)
Shoecity/İzmir-Karşıyaka, Alsancak, İstanbul-Suadiye, Manisa-Turgutlu (41-44)
Scarpavera/İzmir-Alsancak (39-44)
Reno Ayakkabı/İstanbul-Bakırköy, Ankara-Çankaya (40-42)
C&A/İstanbul, Adapazarı, Bursa Eskişehir (40-44)
Nasip Giyim/İstanbul-Eminönü (40-43)
Sonyador/İstanbul-Beyoğlu (40-44)
Deicman/Ankara, İstanbul-Bakırköy (40-42)
Evans Mağazaları/İstanbul, Ankara, İzmir (40-43) Kupa Kundura/İstanbul-Çemberlitaş Ankara-Kızılay (40-44)

SEVİM ŞENTÜRK

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com