Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Makaleler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aponun, psikolojisi|makalelerdenemeler

Apo'nun Psikolojisi|Makaleler-Denemeler

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Apo'nun Psikolojisi|Makaleler-Denemeler

Apo'nun psikolojisi

Bütün sorunlar bitmişti nihayet Herşey yerli yerindeydi Demokrasi tıkır tıkır işliyor, hukuk, insan haklarından taviz vermiyordu Ekonominin ise maşallahı vardıBütün sorunlar çözülmüştü çözülmesine ama tek bir sorun kalmıştı geriye
-Apo denen terörist başı, İmralı’da tek başınaydı, yazık yahu!
Tabi biz ‘cahil’ bir millet olduğumuz için, bu sorunu da görememiştik Herşeyi bizden daha iyi bilen ‘gözlerini sevdiğimin’ Avrupalıları, Apo’nun psikolojisinin bozulmaya başladığını teşhiş etmişti Öyle ya, onlar koskoca Avrupalılardı, biz ise garibim saf Türklerdik(!)
Hiç de bile ‘sayın’ olmayan Apo’nun psikolojisi ne durumdadır bilemem Beni de ilgilendirmiyor açıkçası Ama yurdum insanının psikolojisinin, sonu pek de hayırlı olmayan bir yola doğru gittiğini görüyorum
Bir halk üyesi olarak ‘cahilce’ bir yaklaşımda bulunuyor ve ileri derecede bir aşağılık kompleksine kapılmaya başladığımıza teşhis getiriyorum
Doğru düzgün bir tarihleri bile olmayan, olan tarihlerinde de sömürüden başka bir şey yazmayan, ‘ecnebi’ lere karşı müthiş derecede bir ilgi ve gönül bağının oluşması beni korkutuyor
Dinden, maneviyattan ve vatan sevgisinden haberleri olmayan, hayatın amacının nefsani duyguları tatmin etmek olduğunu sanan, böyle saçma sapan bir hayat görüşüne inanan –ya da inandırılan- genç arkadaşlarımın batıya ve batılıya karşı duymuş olduğu aşırı hayranlık midemi bulandırıyor
Dini bütün geçinen ve İslam davasının savunuculuğunu üstlenen, daha sonra da kafirin ayağının altına kırmızı halı seren, kıblesi Batı olan münafıklar kafamı karıştırıyor
Hiç mi Kur’an okumuyorsunuz yahu? Maide Suresi’nin 51 ayeti ve Bakara Suresi 120 ayeti hiç mi dikkatinizi çekmiyor?
Irkçılık yapmıyorum, insanları milliyetlerinden dolayı yargılamıyorum Ama hayatlarında iki satır tarih okuyan insanlar bilir ki, bu batılılar bize hep dost görünüp sırtımızdan vurmuştur Hatırlayın, idrak edin, kafa yorun biraz!
Nereden çıktı bu Avrupa aşkı, nereden çıktı bu batı sevdası? Görmüyor musunuz kucaklaya kucaklaya bir hal olduğumuz ‘dost’ ve ‘kardeş’ ülkelerin bize yaptıklarını?
Tamam, yabancı dostlarımız olabilir, olmalıdır Dostça arkadaşça ilişkiler kurulabilir, kurulmalıdırHatta biz biraz daha ileri gidelim kardeşçe bir dünya kuralım, kardeşçe yaşayalımAma Habil ve Kabil kardeşlerin sonunu da unutmayalım
Kim oluyor bu Avrupa? Ne zamandan beri bizim iç işlerimize karışıyor? Hem onlara ne oluyor? Apo’yu ellerinden zaten zar zor aldık, biz de onların bu ‘nezaketine’ karşılık Apo’yu asmadık, besledik Daha ne istiyorlar?
Neymiş Apo’nun İmralı’da psikolojisi bozulmuş Yalnızlık adamı-adam dediysem lafın gelişi- bunaltmış Maazallah melankoli bile olabilirmiş Vah canım, pek de üzüldüm!
Ey pabucumun psikologları sorarım size!
Siz hiç beşikteyken babası şehit olan ve babasını göremeden büyüyen yetimlerin psikolojisini düşündünüz mü?
18’sinde dul kalan, şehit eşlerini düşündünüz mü?
Oğluna doyamadan kaybeden kahraman anneleri düşündünüz mü?
Bir şehit babasının ağzından çıkan ‘vatan sağolsun’ cümlesini düşündünüz mü?
Psikoanalizcisiniz ya, bilirsiniz, söyleyin bakalım bir baba hangi psikolojiyle oğlunun cenazesinde başı dik bir şekilde vatan sağolsun diyebilir, var mı buna göre bir bilimsel teriminiz?
Bu arada, teröriste yardım ve yataklık suçundan hapis yatan, yattığı yerden aday olup, karambolde meclise kapak atan demokrasinin yan etkisi kadına Apo’nun yalnızlığının giderilmesi yetmiyormuş, ah canım!
Diyormuş ki piyango vekil, ‘Sayın Öcalan’ serbest bırakılsın, özgür kalsın, dağa çıksın
Yok yahu, başka derdin?Söyle söyle utanmaSırtını dayamışsın Avrupa’ya Amerika’ya oh ne ala ne ala
Bırak bu özgürlük eşitlik laflarınıSizin gibi bebek katillerinden öğreneceğiz demokrasiyi,insan haklarını
Ve hey kafir sürüleri,bulmuşsanız her dediğinize ‘yes’ diyen insanları oynayın bakalım son kozlarınızı
Yedi düvele meydan okuyan Fatih’in torunları, İstiklal Mücadelesi’nin şanlı kahramanları, karanlığa karşı aydınlık yanlıları, Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak için hazırlanıyor
Asım’ın nesli yeniden diriliyor,şanlı Türk tarihi yeniden canlanıyor,uyuyan dev yeniden uyanıyor, bekleyin
Bekleyin ki, Müslüman topraklarında gözü olanların hazin sonlarını seyredin
Allahü Teala fikrimizi ve zikrimizi bulandırmasın Amin!

Orhan DOĞANGÜNEŞ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com