Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
göre, hazırlanmıştır, hicri, neye, takvim

Hicri Takvim Neye Göre Hazırlanmıştır

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hicri Takvim Neye Göre Hazırlanmıştır

Hicri takvim neye göre hazırlanmıştır

Ay yılı esasına göre hazırlanmıştır Hz Muhammed'in Mekke'den Medine'ye Hicret'i (göç) başlangıç olarak kabul edilmiş ve Hz Ömer döneminden itibaren kullanılmaya başlanmıştır Miladi takvim ile Hicri takvim arasında 622 yıllık bir fark bulunmaktadır Türklerin İslamiyet'i kabul etmesinden sonra bu takvim Türk Devletleri tarafından da kullanılmaya başlanmıştır Hicri takvim Türkiye Cumhuriyeti'nde 1 Ocak 1926'da yürürlükten kalkmıştır Günümüzde sadece dini gün,gece ve ayların belirlenmesinde kullanılmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com